سرهنگ محمد نادر بیگی، رئیس پلیس آگاهی البرز گفت: در پی مراجعه فردی به پلیس آگاهی و اعلام شکایت مبنی بر صدور دسته چک جعلی به نام وی پیگیری موضوع در دستور کار پلیس آگاهی این استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری مشخص شد که نامبرده روز گذشته در پی دریافت یک برگ احضاریه در خصوص رسیدگی به شکایت فردی مبنی بر توقیف و تحویل ملک در تهران به وی، مطلع می‌شود شخصی با داشتن یک برگ چک به نامش، شکایت و حکم توقیف منزلش را گرفته است در صورتی که دسته چکی به نام وی صادر نشده است.

همچنین در تحقیقات تکمیلی کارآگاهان محرز شد که به نام شاکی ۲ جلد دسته چک ۱۰ برگی، یک جلد دسته چک ۲۵ برگی و یک جلد دسته چک ۵۰ برگی صادر شده و در سطح استان البرز در حال خرج شدن است.

نادر بیگی افزود: با بررسی مدارک افتتاح حساب مشخص شد که یکی از اقوام شاکی با جعل مدارک وی، دسته چک‌ها را دریافت کرده و در حال حاضر نیز به اتهام اختلاف حساب در زندان به سر می‌برد.

متهم در بازجویی‌های کارآگاهان، در مواجهه با مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: با استفاده از مدارک شاکی و نصب عکس خود بر روی مدارک اقدام به افتتاح حساب و دریافت دسته چک و آنها را در بازار خرج کرده است.

وی خاطرنشان کرد: متهم با جعل مدارک شاکی و تهیه دسته چک، تا کنون ۲۵ فقره چک به مبلغ ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال از حساب شاکی در بازار خرج کرده است.

به گفته وی، متهم با صدور قرار مناسب جدید روانه زندان شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟