قاضی شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران در خصوص شرح ماجرای قتل میترا استاد در دادگاه کیفری استان تهران گفت: روز سه شنبه 7 خرداد ماه ساعت 12:30 امسال خبری مبنی بر قتل میترا استاد در برج آرمیتا به کلانتری 134 شهرک قدس گزارش شد که بازپرس ویژه قتل همراه با تیم تشخیص هویت و ماموران پلیس آگاهی تهران در محل حضور پیدا کردند.

وی افزود: در صحنه مشاهده شد که جسد میترا استاد در وان حمام به حالتی که سر مقتول به جنوب و پاها سمت شمال و از ناحیه سینه، پهلو و کف دست خونریزی داشت که مشخص شد هدف گلوله قرار گرفته است.

شهریاری ادامه داد: به هم ریختگی داخل خانه نشان از آن داشت که یک هفته قبل به این خانه اسباب کشی شده و روی یک میز دست نوشته وجود داشت که داخل آن نوشته شده بود: در طول یک سال و اندی تمام سعی خودم را کردم که ماجرا بدون خونریزی و با توافق حل شود اما او هیچ توضیح و نصیحتی را نپذیرفت.

پیشنهاد من که بارها گفته بودم حق و حقوقت را کامل پرداخت می کنم و از هم طلاق بگیریم اما او ادعا می کرد که اصل انتقام گیری از تو و خانواده تو است؛ من اگر به تو خیانت نکنم و با اجنبی هایی که تو می شناسی هم خوابی نکنم بیخیال نمی شوم. از تهدید و توهین ها خسته شده بودم و با توجه به اینکه با چند اجنبی تماس می گرفت و تهدید می کرد می خواهد رابطه گذشته را با آنها داشته باشد. تهدید می کرد و من او را مهدور الدم می دانستم و به من تهمت می زد.

شهریاری ادامه داد: با توجه به اینکه در این نامه نام آقای نجفی پاراف شده بود، احتمال دادیم که قتل از سوی او صورت گرفته باشد و دستگیری وی در دستور کار ماموران قرار گرفت. وی افزود: آثار پاشیده شدن خون در کف و جلوی در حمام وجود داشت. آثار چند گلوله روی در و دیوار مشاهده شد و یک بالشت سفید رنگ که آثار عبور گلوله روی ان وجود داشت.

شهریاری ادامه داد: در بررسی دوربین های ساختمان نشان داده می شد که نجفی با یک کیف در دست راست خود از ساختمان خارج شده است و قبل از خروج وی راننده نجفی که از کارمندان شهرداری بود به ساختمان مراجعه و با 2 عدد کیف خارج شده است.

در تحقیقات از راننده نجفی عنوان شد که وی گفت به خاطر استرس نمی توانم بنویسم و هر چه می گویم مورد تایید است.

راننده نجفی در تحقیقات خود عنوان کرده ساعت نه و بیست وشش دقیقه دکتر نجفی با من تماس گرفت و خواست تا به در خانه جدیدشان در سعادت آباد بروم داخل پارکینگ که شدم ابتدا 3 بار در ساعت نه و 46 دقیقه نه و 47 و نه 55 دقیقه تماس گرفتم نجفی جواب نداد.

به همین دلیل به در واحد 01/ 27 طبقه هفتم رفتم که نجفی در را باز کرد که 2 عدد کیف دستی قهوه ای و مشکی تحویلم داد و خواست تا آنها را تحویل دخترش زهرا بدهم.

راننده نجفی تصریح کرد: ساعت 10 و 40 دقیقه دکتر نجفی تماس گرفت خواست تا کیف قهوه ای را برایش ببرم که دکتر کیف را تحویل گرفت و دوباره به من تحویل داد که به دست دخترش برسانم.

وی گفت: در زمان خروج از ساختمان نجفی با یک شلوارک چهارخانه آبی رنگ بود که روی آن خون پاشیده بود و احساس کردم مچ پایش نیز زخمی است .

راننده ادامه داد: 2 کیف را به در خانه دخترش بردم . دخترش یکی از کیف ها را باز کرد سپس دخترش با شوهرش تماس گرفت و پس از آن هر 3 به خانه دکتر در سعادت آباد رفتند.

ابتدا چند بار در زدیم که دخترش خواست با توجه به اینکه من کلید داشتم در را باز کنم وارد خانه شدیم که همان لحظه پسر میترا استاد که مهیار 16 ساله است وارد خانه شد.

ابتدا خانه را بررسی کردیم خبری نبود تا اینکه وارد یکی از اتاق ها شدیم وقتی در سرویس حمام را باز کردیم مهیار گفت بابا مامان را کشته است. که با چاقو از خانه خارج شد و دنبالش رفتیم و در راهرو توانستیم چاقو را از دستش بگیریم و با پلیس تماس گرفتیم.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟