احمدثمره حسینی در تشریح جزئیات این خبر گفت: با اعلام خبری مبنی بر وقوع سرقت احشام در محله " حسین آباد میرشاه" شهرستان زابل ، بلافاصله کارشناسان پلیس آگاهی به همراه ماموران کلانتری12 این شهرستان در محل حاضر شدند.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد سارقان پس از گرفتن چوپان و بستن او اقدام به سرقت 4 راس گوسفند با استفاده از یک دستگاه خودرو پژو 405 کردند که صاحب گله متوجه و به پلیس خبر داده بود.

ثمره حسینی بیان داشت : با حضوربه موقع ماموران پلیس درصحنه جرم،سارقان تا مخفیگاهشان در روستای "میرزا موسی" شهرستان زهک، به صورت نامحسوس تعقیب که دراقدامی غافلگیرانه 2 نفر از سارقان دستگیر و 2 نفر دیگر با توجه به تاریکی هوا از محل متواری شدند.

ثمره حسینی خاطرنشان کرد: سارقان که 50 و 28سال سن دارند و عمو و برادرزاده هستنددر بازجویی های به عمل آمده به 5 فقره سرقت احشام با همدستی 2 نفر دیگر که با آنها نسبت فامیلی نزدیک دارند اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان زابل از ادامه تحقیقات برای دستگیری 2 نفر دیگر متهمان خبر داد و گفت: با توجه به احتمال انجام سرقت‌های دیگر توسط این افراد، مراحل تکمیل پرونده با هماهنگی دستگاه قضائی در حال پیگیری است.

ثمره حسینی در خاتمه به دامداران توصیه کرد: از حفاظ های مناسب و تجهیزات ایمنی لازم برای پیشگیری از سرقت در دامداری ها و محل نگهداری احشام استفاده کرده و با رعایت نکات مراقبتی در نگهداری احشام و توجه به هشدارهای پلیس فرصت سرقت را از سارقان سلب کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟