به گزارش خبرنگار رکنا، رسیدگی به این پرونده از اوایل سال ۹۱ به دنبال قتل زن جوانی در خانه اش در خانی آباد در دستور کار پلیس قرار گرفت. مردی با اورژانس تماس گرفت و گفت بعد از قتل همسرش دست به خود زنی زده اما حالا پشیمان شده است. ماموران اورژانس و پلیس بلافاصله به خانه مرد جوان به نام رفتند. شواهد نشان می داد این مرد بعد از کشتن همسرش رگ دستش را زده و وفواره خون راه انداخته است. وی به بیمارستان منتقل شد و پس از بهبودی نسبی به قتل همسر سابقش اعتراف کرد.

وی گفت: پس از جدایی از همسرم گاهی اوقات برای دیدن دخترم به خانه آنها می‌رفتم اما رفتارهای مریم باعث شد همسرم را بکشم. من که دیگر انگیزه‌ای برای زندگی نداشتم دست به خودکشی زدم اما همان موقع پشیمان شدم و با اورژانس تماس گرفتم.

به دنبال اعتراف های این مرد وی پای میز محاکمه ایستاد. در آن جلسه مادر مریم اعلام گذشت کرد.

این زن گفت :به خاطر نوه ام از خون دامادم می گذرم. نوه ام مادر ندارد و نمی خواهم او را از نعمت داشتن پدر هم محروم کنم .اگر دامادم قصاص شود ممکن است نوه ام کینه مرگ پدرش را از ما به دل بگیرد و بعد ها مارا عامل این ماجرا بداند و بخواهد انتقام بگیرد. به همین خاطر با دریافت دیه اعلام گذشت می کنم .

اما پدر مریم به اجرای حکم قصاص اصرار کرد و گفت: به هیچ عنوان از قصاص گذشت نمی کند. در پایان جلسه قضات دادگاه مرتضی را به قصاص محکوم کردند اما چون اولیای دم که با هم به توافق نرسیده بودند دیگر پیگیر ماجرا نشدند مرتضی ۷ سال در زندان بلاتکلیف ماند. او نامه‌ای به قضات نوشت و طبق ماده ۴۲۹ قانون مجازات اسلامی درخواست تعیین تکلیف را مطرح کرد .به این ترتیب دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی قربانزاده و با حضور یک قاضی مستشار پای میز محاکمه ایستاد .

وی در تشریح جزئیات ماجرا گفت: من و مریم از همان ابتدای زندگی با هم اختلاف داشتیم. مدتی بود به رابطه او با افراد غریبه مشکوک شده بودم. چند بار درباره این موضوع صحبت کردم اما او به من جواب درست نمی داد. به همین خاطر تصمیم به جدایی گرفتیم. ما از هم جدا شدیم و من خانه را به مریم دادم تا همراه دخترم در آن زندگی کند .گاهی اوقات برای دیدن دخترم به آنجا می رفتم.

وی ادامه داد: آخرین بار به خانه آنها رفته بودم که متوجه رفتارهای مشکوک مریم شدم .به او تذکر دادم تا سر به راه شود اما گفت از من جدا شده و حق ندارم در زندگی خصوصی او دخالت کنم.من با موتور دخترم را به مدرسه رساندم و در بین راه یک چاقو خریدم .وقتی به خانه برگشتم عصبانی بودم که از مریم خواستم تا با من صحبت کند اما سکوت کرد .به همین خاطر در اوج خشم چند ضربه چاقو به او زدم. سپس خودزنی کردم اما خیلی زود پشیمان شدم .

این متهم به قضات دادگاه گفت: وقتی حکم قصاص برایم صادر شد همه چیز برایم تمام شده بود. فکر نمیکردم مادر زن سابقم به خاطر فرزندم از قصاص گذشت کند اما اعلام کرد با دریافت دیه گذشت می کندولی پدر زن سابقه به قصاص اصرار داشت .آنها پیگیر پرونده نشدند و به همین خاطر 7سال با کابوس اعدام در زندان ماندم. حالا از این وضعیت خسته شده ام و تقاضا دارم تا تکلیفم روشن شود.

در پایان جلسه هیئت قضایی وارد شور شد و با توجه به ماده ۴۲۹ قانون مجازات اسلامی با توجه به اینکه اولیای دم در مهلت مقرر شده پیگیر پرونده نشدند و مرتضی دوره محکومیتش را از جنبه عمومی جرم در زندان گذرانده وی را با سپردن وثیقه از زندان آزاد کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟