حجم ویدیو: 1.64M | مدت زمان ویدیو: 00:00:15

این روزها آنچه از لواسان خبرساز شده، پروژه تخریب ویلای دختر وزیر سابق دولت است که از اواخر سال گذشته کلید خورد.

بعد از طی مراحل قانونی تخریب این ویلا و کسب مجوز از حوزه قضائی لواسان، شهرداری لواسان تخریب ویلا را کلید زد اما مالک رسماً درخواست کرد شخصاً و با پیمانکار خودی تخریب را ادامه دهد که با موافقت شهرداری و حوزه قضائی لواسان مواجه شد.

از اول اردیبهشت که مهلت تخریب مالک طبق تعهد کتبی به پایان رسید، مجدداً شهرداری لواسان تخریب را با ابعاد جدیدتری آغاز کرد.

در ماه جاری با نظارت و جدیت بیشتر شهرداری، علاوه بر اینکه تخریب سقف ساختمان در بخش‌های غیر مجاز از دو طرف شرقی و غربی آغاز شد، با یک دستگاه پیکور، دیوارهای ساختمان که در بخش غیر مجاز بود هم مورد تخریب قرار گرفت.

در همین رابطه برخی‌ها ادعا کردند که تخریب به دلیل دلسوزی متوقف شده اما با پیگیری خبرنگار مهر مشخص شد که دلسوزی در کار نیست و روند تخریب ادامه دارد.

واقعیت ماجرا این است که بخش مجاز ساختمان در وسط بخش غیر مجاز واقع شده و اگر تخریب به گونه‌ای باشد که به بافت‌های مجاز آسیب وارد شود، مالک طبق قانون می‌تواند از مراجع ذیصلاح حکم توقف تخریب بگیرد.

بر همین اساس تخریب ساختمان طبق نقشه مهندسی شده در حال اجراست، در شرایط کنونی تأسیسات ساختمان در بخش‌های غیر مجاز باز شده و مرحله بعد قسمت‌های بیشتر سقف شرقی و غربی تخریب خواهد شد.

همچنین محل ستون‌های جایگزین ساختمان توسط پیمانکار مشخص شده است و بعد از زدن ستون‌ها، تخریب دیوار اصلی بیرونی که در محوطه خیابان واقع شده نیز کلید خواهد شد.

این در حالی است که برخی رسانه‌ها بدون توجه به ملاحظات و قوانین تخریب، ادعا کرده‌اند که تخریب متوقف شده است.

شهرداری لواسان با همکاری دستگاه قضائی لواسانات، طبق نقشه مهندسی طراحی شده جایگزین، تخریب را با همکاری مالک ادامه خواهد داد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟