رئیس اداره محیط‌زیست تربت‌جام گفت: با همکاری نیروهای هنگ مرزی جنت‌آباد و یگان حفاظت محیط‌زیست تربت‌جام، یک شکارچی قوچ اوریال در این شهرستان دستگیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط‌زیست خراسان رضوی، محمدجواد علیپور اظهار کرد: در پی گزارش مردمی مبنی برشکار یک رأس قوچ اوریال توسط یکی از روستائیان، گروهی از مأموران هنگ مرزی بخش جنت‌آباد به محل اعزام شدند.

رئیس اداره محیط‌زیست تربت‌جام بابیان اینکه شکارچی متخلف در کوه‌های منطقه صالح‌آباد و حاشیه هریرود اقدام به شکار و زنده‌گیری این‌گونه جانوری کرده بود، اظهار داشت: این قوچ شکار شده حین انتقال از ارتفاعات به داخل روستا سنکوپ کرده بود.

وی با تأکید بر اینکه شکارچی متخلف دستگیر و تحویل مرجع قضایی شد، یادآور شد: قوچ وحشی اوریال از گونه‌های جانوری شاخص تربت‌جام است که به علت هم‌جواری این منطقه با کشور افغانستان احتمال می‌رود از زیرگونه‌های افغانستان باشد.

علیپور بیان کرد: شکار غیرمجاز هر رأس قوچ وحشی اوریال علاوه بر 100 میلیون ریال جریمه نقدی، 6 ماه تا سه سال حبس یا 35 میلیون‌تا 50 میلیون ریال جریمه نقدی، بنا به تشخیص قاضی در پی دارد.

رئیس اداره محیط‌زیست تربت‌جام به کمبود نیروی محیط‌بانی در شهرستان‌های تربت‌جام و صالح‌آباد اشاره و ابراز کرد: 6 هزار و 700 کیلومترمربع عرصه جنگلی و بیابانی حوزه استحفاظی محیط‌زیست این 2 شهرستان است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟