سرهنگ محمد اقبالی، رئیس پلیس فتا البرز گفت: در پی دریافت چند پرونده کلاهبرداری مبنی بر برداشت غیر مجاز از حساب های بانکی به صورت فیشینگ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرارگرفت.

وی گفت : با انجام اقدامات پلیسی محرز شد که اکثر مالباختگان با ورود به یک برنامه کاربردی تحت عنوان خرید شارژ رایگان و یا افزایش فالوور در شبکه های اجتماعی مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.

رئیس پلیس فتا البرز ادامه داد: با تحقیقات گسترده ماموران پلیس فتا در نهایت فردی که وجوه به حساب وی واریز می شد شناسایی و به پلیس فتا دعوت که طبق اظهارات وی مشخص شد ، اطلاعات حساب مظنون این پرونده نیز پس از هک با استفاده از یک نرم افزار مخرب تلفن همراه در اختیار کلاهبردار اصلی قرار گرفته است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در ادامه ماموران با انجام اقدامات پلیسی پیچیده در نهایت یکی از متهمان را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی ادامه داد:با توجه به پیچیدگی فنی پرونده متهم که انتظار دستگیری از سوی پلیس را نداشت به ۳۰ فقره کلاهبرداری با همدستی یک برنامه نویس رایانه اعتراف کرد.

سرهنگ اقبالی با بیان این که همدست متهم درعملیات جداگانه دستگیر شد در خصوص شیوه و شگرد متهمان اظهار کرد : اعضای این باند کلاهبرداری با ورود به یک برنامه تحت عنوان خرید شارژ رایگان و یا افزایش فالوور در شبکه های اجتماعی اقدام به فریب کاربران و در نهایت برشداشت رمز دوم و سرقت موجودی حساب آن ها کرده و سپس با انتقال به حساب افراد دیگر اقدام به برداشت از حساب می کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟