به گزارش رکنا، فرمانده انتظامی استان فارس از دستگیری اعضای باند 2 نفره سارقان به عنف که تحت پوشش مسافرکش نما اقدام به 50 فقره سرقت از شهروندان کرده بودند، در شیراز ‌خبر داد.

سردار احمدعلی گودرزی گفت: در پی شکایت تعدادی از خانم‌ها مبنی بر اینکه هنگامی که به عنوان مسافر سوار خودرو شدیم ناگهان سرنشین با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت طلاجات، موبایل، وجه نقد و غیره از ما می‌کرد که شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی بیان کرد: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد سارقان با 2 سواری سمند و پژو 405 دارای آرم تاکسی که پلاک‌های آنها مسروقه و دست‌نویس بوده است تحت پوشش مسافرکش، افراد عبوری را سوار و در مکان‌های خلوت با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت اموال آنان شامل گوشی تلفن همراه، وجه نقد، ساعت، انگشتر و عابر بانک آنان می‌کنند.
سردار گودرزی ادامه داد: در این راستا ماموران پلیس آگاهی پس از گشت‌زنی‌های محسوس و نامحسوس و استفاده از منابع خبری موفق شدند 2 نفر سارق را شناسایی و دستگیر و آنها را برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل کنند.
وی با بیان اینکه متهمان در بازجویی فنی و تخصصی و مواجه شدن با ادله و مستندات پلیس به 50 فقره سرقت به عنف اقرار کردند، بیان کرد: این سارقان مسافرکش نما تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شدند.
فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه تاکنون 40 نفر از شکات شناسایی شده‌اند به شهروندان توصیه کرد حتی‌الامکان برای جابه‌جایی از ناوگان حمل و نقل عمومی شامل اتوبوس، تاکسی و آژانس مسافربری استفاده کنند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟