به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "خیرالله دولتخواه"، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت گفت: با وقوع چندین سرقت مشابه در یکسال گذشته در محدوده‌های شهرک‌های محدوده شرق و غرب تهران و همچنین شکایت تعدادی از مالباختگان، تیمی از ماموران پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت وارد عمل شدند.

این مقام انتظامی، عنوان داشت: در بررسی های فنی و تخصصی که کارآگاهان انجام دادند مشخص شد که نحوه سرقت ها همه به یک شکل است و عامل سرقت بدون تخریب در خانه‌ها و با باز کردن قفل درهای ورودی، وارد خانه شده و اقدام به سرقت می کنند و این در حالی است که در تمامی سرقت‌ها، تلویزیون، ال سی دی و یا ال ای دی دزدیده شده است.

وی افزود: این مساله سرنخ های جدیدی در اختیار کارآگاهان قرار داد و تحقیقات وارد مرحله ای جدید شد تا این که در آخرین روزهای فروردین ماه امسال، پرونده شکایتی در خصوص سرقت منزل به پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت ارجاع شد که در آن شاکی اظهار داشت که فیلم دوربین مداربسته خانه‌اش ردی از یک سارق را نشان می دهد.

سرهنگ دولتخواه، اظهار داشت: بلافاصله با هماهنگی مرجع قضایی فیلم محل سرقت مورد بررسی قرار گرفت که در آن مشاهده شد سارق پس از پیاده شدن از یک خودروی سواری سبز رنگ با استفاده از دسته کلیدی که داشته قفل های خانه را باز کرده و در حالی که لباس نظامی به تن داشته وارد خانه شده و پس از سرقت لوازم از جمله تلویزیون الی سی دی، را به وسیله خودروی سواری به سرقت برده است.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت، تصریح کرد: در بررسی ها بعدی از فیلم های ضبط شده از طریق دوربین های مداربسته، پلاک خودروی سارق تک‌رو به دست آمد و بلافاصله با هماهنگی مرکز کنترل پلیس پایتخت مالک خودرو شناسایی و کارآگاهان با هماهنگی مرجع قضایی به منزل مالک خودرو اعزام شدند.

وی عنوان داشت: مالک خودرو که صادق نام داشت، در تحقیقات انجام شده اظهار داشت که مدتی است خودرو در اختیار دامادش است که با هماهنگی صورت گرفته مخفیگاه این متهم در محدوده یافت آباد تهران، شناسایی و تیمی از کارآگاهان برای دستگیری متهم به محل اعزام شدند.

سرهنگ دولتخواه، بیان داشت: متهم که فرزاد 38 ساله نام دارد در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش نیز تعدادی وسایل سرقتی از جمله 3 تلویزیون ال ای دی و ال سی دی، کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به این که متهم همراه اموال مسروقه به پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد، گفت: زمانی که متهم در برابر کارآگاهان قرار گرفت لب به اعتراف گشود و اظهار داشت که حدود یک سال پیش به فکر سرقت از خانه‌ها افتاده و برای این که مردم به تردد هایش در شهرک ها و محله های شک نکنند، لباس و تجهیزات نظامی به تن کرده و با استفاده از خودروی پدر همسرش، اقدام به سرقت می کرده و اموال مسروقه را پس از انتقال با خودرو به محدوده های خلازیر و اطراف آن، به مالخران اموال مسروقه می فروخته است.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، تصریح کرد: متهم در پاسخ به این سوال که چرا هر بار در سرقت های خود اقدام به سرقت تلویزیون، ال سی دی و یا ال ای دی می کرده، گفت، با توجه به این که در میان مالخران این وسیله خانگی خرید و فروش خوبی داشته و به سرعت فروش می رفته اقدام به سرقت آن می کرده است.

سرهنگ دولتخواه، ادامه داد: در بازرسی از وسایل متهم نیز 300 قطعه کلید با طرح های متخلف از جمله کلیدهای معمولی و کامپیوتری کشف شد که متهم درباره گفت که با دسته بندی کلیدها و کدگذاری روی آنها می توانسته در کمترین زمان ممکن نوع کلیدی که به قفل درهای ورودی مجتمع ها و خانه مطابقت داشته را پیدا کند و بدون تخریب و دردسر قفل را باز کند.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر 8 تن از مالباختگان ضمن حضور در پلیس آگاهی پایتخت، اموال مسروقه خود را شناسایی کرده و با توجه به این امکان دارد مالباختگان بیشتری در این خصوص به پلیس مراجعه کنند، بنابر دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 10 تهران، متهم در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟