صبح امروز بر اثر وقوع تیراندازی در کوچه آخوند در خیابان شهدای همدان، یک روحانی ۴۶ ساله جان خود را از دست داد.

این روحانی «مصطفی قاسمی» نام دارد که بنا به گفته یکی از شاهدان عینی حادثه وقتی از حوزه علمیه خارج شده است از پشت به ضرب دو گلوله توسط ضارب به قتل می‌رسد.

اما شاهد عینی دیگری عنوان می‌کند ضارب که سوار بر خودروی ۲۰۶ بوده چند بار خیابان شهدا را دور می‌زند و چند بار هم در اطراف کوچه آخوند قدم می‌زند یعنی منتظر یک نفر بوده است، وقتی هم این روحانی از حوزه علمیه خارج می‌شود او را به اسم صدا کرده و عنوان می‌کند «شما آقای قاسمی هستید؟» وقتی این روحانی عنوان می‌کند که خودش است، به سمتش شلیک می‌کند و متواری می‌شود.

این در حالی است که بعد از وقوع قتل، ضارب که «بهروز حاجیلویی» نام دارد در صفحه اینستاگرام خود نسبت به قتل این روحانی اعتراف می‌کند.

بعد از وقوع قتل، پلیس که نیز بلافاصله در صحنه وقوع جرم حاضر شده بود، بعد از انتشار مطلب در صفحه اینستاگرام این ضارب، خبر از شناسایی او می‌دهد و عنوان می‌کند برادر قاتل دستگیر شده و خودرویی که از آن در جریان وقوع قتل استفاده شده نیز متعلق به برادر او بوده است.

قاتل کیست؟

قاتل در منطقه قاسم‌آباد همدان زندگی می‌کند و به گفته برخی از طرفداران «وحید مرادی» از اراذل و اوباش معروف همدان است که سال گذشته کشته شد؛ این فرد پیش از این عکس‌ها و فیلم‌هایی با انواع سلاح‌های گرم در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده بود.

نوچه وحید مرادی یک طلبه را کشت/ در همدان رخ داد

مقتول کیست؟

یک منبع آگاه در این زمینه عنوان کرد «مصطفی قاسمی» روحانی که امروز به قتل رسیده است، امام جماعت مسجد حاج کربعلی بود و چندی پیش هم در حوزه علمیه دامغانی به عنوان مسئول کتابخانه فعالیت می‌کرد.

اما موضوع دیگر اینکه منبع آگاه دیگری عنوان می‌کند «هم ضارب و هم مضروب هر دو ساکن یک منطقه هستند».

همین موضوع شاید وجود انگیزه شخصی را قوت بخشد، هر چند مراجع رسمی نیروی انتظامی نیز عنوان می‌کنند باید قاتل را دستگیر کرد و بعد از آن در مورد انگیزه این اتفاق مطمئن شد.

دادستان نیز تا این لحظه حاضر به گفتگو نشده و عنوان کرده است باید قاتل را دستگیر کرد تا معلوم شود هدف او از این کار چه بوده است؟

از طرف دیگر بعد از انتشار اخباری مبنی بر دستگیری قاتل، معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان همدان این خبر را رد کرد و گفت: تلاش برای دستگیری قاتل ادامه دارد.

حسین بشری افزود: قاتل شناسایی شده و به محض دستگیری نسبت به اطلاع موضوع اقدام خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان همدان نیز در خصوص پرونده قتل طلبه همدانی اظهار کرد: رسیدگی به این پرونده به صورت فوق‌العاده انجام خواهد شد.

توکل حیدری با بیان اینکه دستورات لازم در این زمینه نیز صادر شده است گفت: قاتل پس از تیراندازی متواری شده است، اما چون شناسایی شده امیدواریم هرچه زودتر دستگیر شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟