سرهنگ کارآگاهی علی ولیپور گودرزی ضمن تشریح این خبر، گفت: با شکایت تعدادی از شهروندان ساکن محدوده شمال و شمال شرق تهران در خصوص سرقت تلفن های همراهشان، توسط سه جوان موتورسوار، پرونده های متعددی در کلانتری های این محدوده تشکیل و بررسی های اولیه در این خصوص آغاز شد.

این مقام انتظامی، عنوان داشت: در بررسی های اولیه مشخص شد که سه جوان حدودا(20 الی 27 ساله) با یکدستگاه موتورسیکلت ضمن پرسه در محدوده های شمال و شمال شرق تهران، اقدام به سرقت گوشی های تلفن همراه شهروندان با تهدید سلاح گرم و سرد، می کردند.

وی افزود: با توجه به حساسیت پرونده و نحوه سرقت های صورت گرفته، پرونده تحت عنوان سرقت مسلحانه به اداره یکم مبارزه با سرقت های مسلحانه پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و کارآگاهان این اداره تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کردند.

سرهنگ گودرزی، تصریح کرد: اکثر شاکیان پرونده با حضور در اداره آگاهی اظهار داشتند که هنگام تردد در خیابان بودند که ناگهان سه سارق با دو دستگاه موتورسیکلت در حالی که 2 تن از آنها سلاح سرد و یکی دیگر از آنها سلاح کمری به همراه داشته به آنها حمله کرده و با تهدید و زور، تلفن همراه شان را به سرقت برده اند.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، عنوان داشت: با اظهارات شاکیان پرونده، تحقیقات از سوی کارآگاهان وارد مرحله ای تازه شد و ضمن بررسی های انجام شده و اقدامات فنی و تخصصی و همچنین اطلاعات به دست آمده از سارقان پرونده، یکی از سارقان که متهم اصلی پرونده بود، به نام (مهران 27 ساله) شناسایی شد.

وی اظهار داشت: با شناسایی این متهم، بلافاصله هماهنگی های لازم برای از سوی شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، انجام و با شناسایی محل اختفای مهران، که یک کارگاه چوب بری بود، تیمی از ماموران به محل اعزام و در یک عملیات ضربتی این متهم دستگیر و برای تحقیقات به اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت منتقل شد.

سرهنگ ولیپور گودرزی، در ادامه بیان داشت: مهران در اعترافات خود به کارآگان گفت که به در یکی از محله های جنوب تهران به همراه والدینش زندگی می کرده اما به خاطر فشارهای مالی از آنها جدا شده و در یک خانه مجردی واقع در خیابان شوش با سه نفر دیگر که همدستانش بودند، سکونت داشته و در همان زمان بوده که نقشه سرقت های تلفن همراه با توجه به گران شدن قیمت ها، را کشیده و اجرا کرده است.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت، افزود: با اعترافات مهران، سرنخ هایی از 2 سارق همدستش که پس از سرقت ها از تهران به یکی از شهرستان های اطراف متواری شده بودند به دست آمد و کارآگاهان پلیس اقدامات خود برای شناسایی محل اختفا و دستگیری این دو سارق را نیز دستگیر کنند.

وی در ادامه گفت: تحقیقات در این خصوص ادامه داشت تا این که روز گذشته کاراگاهان دریافتند که 2 سارق دیگر که (مسعود 24 ساله) و (احسان 20 ساله) به تهران وارد شده و به صورت انفرادی هر یک در محله ای از جنوب تهران، در اختفا به سر می برند، که بلافاصله با هماهنگی های از پیش صورت گرفته یکی از این متهمان در مطب دندانپزشکی و دیگری در یک خانه مجردی واقع در محله سیزده آبان تهران، دستگیر و برای تحقیقات به پلیس آگاهی پایتخت منتقل شدند.

سرهنگ ولیپور گودرزی، تصریح کرد: مسعود و احسان که در ابتدا سعی داشتند خود را بیگناه جلوه دهند، پس از رویارویی با مستندات دقیق پرونده و اعترافات متهم اصلی، لب به اعتراف گشوده و ضمن اقرار به سرقت گوشی های تلفن همراه با همدستی هم، به تشریح جزییات و نحوه سرقت های خود پرداختند.

وی بیان داشت: این دو متهم در اعترافات خود به همدستی با متهم اصلی در سرقت ها اقرار و اظهار داشتند که پس از طراحی نقشه سرقت هایشان ضمن تهیه دو دستگاه موتورسیکلت و سلاح سرد و گرم از شهرستان های اطراف تهران، در محدوده های شمال و شمال شرق تهران پرسه زده و در ساعات خلوتی از روز، اقدام به سرقت تلفن های همراه آنها با تهدید سلاح می کردند و پس از سرقت گوشی های تلفن همراه مسروقه را به مالخران می فروختند.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پایان با اشاره به این که متهمان در تحقیقات انجام شده به 30 فقره سرقت تلفن همراه هوشمند شهروندان اعتراف کرده اند، خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش قیمت تلفن همراه طی ماه های گذشته برآورد می شود که ارزش ریالی این پرونده بالغ بر 100 میلیون تومان می باشد که در حال حاضر بنابر دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران، هر سه متهم برای شناسایی مالخران و سایر همدستانشان در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟