امیرحسین آزاد در چهارمین جلسه محاکمه متهمان موسسات مالی در شعبه چهارم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی در پاسخ به اظهارات ابتدای جلسه نماینده دادستان، اظهار کرد: قصد توهین به هیچ کس را نداشته و ندارم و اگر ناخواسته توهینی کرده‌ام عذرخواهی می‌کنم.

وی درباره اظهارات نماینده دادستان مبنی براینکه سرنوشت 300 الی 400 میلیارد تومان از سپرده‌های جذب شده مشخص نیست، گفت: این 300 الی 400 میلیارد تومان اصلا وجود ندارد زیرا مابه‌التفاوت پولی که از مردم دریافت کرده و پس داده‌ایم فقط 162 میلیارد تومان است. بنابراین 300 الی 400 میلیارد تومان وجود ندارد و دنبال چنین چیزی نباشید.

متهم ردیف اول پرونده البرز ایرانیان اضافه کرد: نماینده دادستان عنوان کرد من در سن 24 سالگی دو میلیارد تومان سرمایه داشتم و در 30 سالگی فقط 50 میلیارد تومان ارزش ملک پاسداران بوده که به نام همسرم شده بود. در توضیح این موضوع باید بگویم که اولا ادعای مالکیت نسبت به این ملک‌ها ندارم و ثانیا به علت مشکلات حقوقی بوجود آمده و کارشکنی‌هایی که توسط "بای سلامی" انجام شد مجبور شدیم اسناد را به نام افراد از جمله همسرم بزنیم تا از بین نرود و الان هم این املاک جزو اموال معرفی شده است.

آزاد در ادامه درباره بخش دیگری از اظهارات نماینده دادستان مبنی بر سفر با هواپیمای شخصی به جزایر اختصاصی، گفت: آبروی مومن دقیقا همینجاست و این مورد را به خدا واگذار می‌کنم. چه سندی برای سفر من با هواپیمای شخصی به جزایر اختصاصی دارید؟ این از مواردی است که به خدا واگذار می‌کنم زیرا دستم به جایی نمی‌رسد.

وی در ادامه درباره کشته شدن یکی از کارمندان موسسه به نام حامد کرمی در تجمعات مردم گفت: حامد کرمی دوست 15_ 20 ساله من بوده و کسی بود که از دوره تحصیل با هم بودیم؛ حامد کرمی را من نکشتم بلکه او را کسی کشت که به دروغ به مردم می‌گفت پول‌های شما را خوردند و بردند و پنهان کردند. حامد کرمی را کسی کشت که 9 ماه پس از بازداشت من حتی یک جلسه رسیدگی نگذاشت و وقتی می‌خواستند مرا به دادسرا ببرند به مردم اعلام می‌کرد آزاد را به دادسرا آورده‌اند و دو هزار نفر جلوی دادسرای پولی و بانکی تجمع می‌کردند و فحش می‌دادند.

آزاد گفت: بازپرس در روز بازپرسی یک تعداد از سپرده‌گذاران را بالا می‌آورد و می‌گفت پول اینها را پرداخت کن و وقتی میزان طلبشان را میپرسیدم می‌گفتند دو الی 5 میلیون تومان سپرده داشتم. به نماینده دادستان گفتم که الان در حساب مدرسه 10 میلیارد تومان و در حساب شخصی خودم یک میلیارد تومان پول وجود دارد بگذارید پرداخت کنم اما می‌گفت از این پولها نمی‌شود از پول‌هایی که پنهان کرده‌ای پرداخت کن.

وی در ادامه در پاسخ به اظهارات نماینده دادستان مبنی بر فاقد مجوز بودن موسسه فردوسی، گفت: بانک مرکزی جمهوری اسلامی در تاریخ 27 آذر سال 90 نامه‌ای را نوشته و اعلام کرده ادغام تعاونی البرز ایرانیان با 25 شعبه فعال در موسسه فردوسی و با رعایت سایر شرایط بلامانع است که این نامه را تقدیم دادگاه می‌کنم.

متهم ردیف اول پرونده البرز ایرانیان درباره بخش دیگری از اظهارات نماینده دادستان مبنی بر زدوبند با مقامات بانک مرکزی گفت: زدوبند در قانون جرم است و اگر زدوبندی انجام دادم باید پیگیری می‌شد. اگر منظورتان از زدوبند آقای پورمحمدی است که باید بگویم وی یکی از شریفترین مدیران کشور است.

آزاد در ادامه نامه مورخ 23 خرداد سال 90 پورمحمدی را قرائت کرد و گفت: پورمحمدی در این نامه دستور ساماندهی در چارچوب مقررات را داده آیا چنین دستوری خلاف قانون است. متهم همچنین به استاندار بودن پدر همسرش اشاره کرد و گفت: پدر همسر من سال 96 استاندار هرمزگان شد و این زمان 5 الی 6 سال بعد از زمانی است که زندان بودم و این موضوع اصلا به ایشان ارتباطی ندارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟