به گزارش رکنا، روز ششم فروردین سال جاری بود که ساکنان خیابان شریعتی در شهرک ولیعصر تهران با پلیس تماس گرفتند و خبر از سرقتی دادند که در روز روشن سارق با کشیدن گردنبند از گردن خانمی موجب ترس و وحشت وی شده بود.
با حضور پلیس در محل، مالباخته که تازه به هوش آمده بود مدعی شد از خرید به خانه باز می‌گشتم که یک موتورسیکلت سوار با سرعت از محل دور آمد و با یک دست گردنم را فشرد و با دست دیگری گردنبندم را کشید و متواری شد.
تلاش‌های پلیس با دستور بازپرس علی وسیله ایردموسی از شعبه پنجم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران به جریان افتاد و کارآگاهان پایگاه پنجم آگاهی تهران بزرگ با توجه به وجود برگه‌ای در محل متوجه شدند که سارق موتورسیکلت استفاده شده در سناریوی سرقت‌هایش را به تازگی خریداری کرده و هنگام سرقت قولنامه را نیز در محل جا گذاشته بود.
با این توضیحات، مأموران وارد عمل شده و سریعا متهم را شناسایی و در مخفیگاه‌اش غافلگیر کردند؛ در حالیکه متهم دیگر پرونده که از سارقان سابقه دار بود همچنان متواری است.
متهم زمانی که به شعبه بازپرسی منتقل شد، مدعی شد موتور را به تازگی خریداری کرده است و برای اینکه بتواند پول آن را بپردازد به پیشنهاد دوستش که یک سارق سابقه دار بوده به این کار روی آورده است.
متهم همچنین مدعی بود برای اینکه بتواند طلای سرقتی را به فروش برساند، آن را به نامزدش داده تا وی با برداشتن قسمتی از پول ها، گردنبند را به فروش برساند.
در انتها متهم در اختیار کارآگاهان اداره پنجم آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟