به گزارش رکنا، سرهنگ محمد اقبالی اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب کاربران، موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس فتا استان البرز قرار گرفت.
وی اضافه کرد: با تحقیقات کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که افرادی با ایجاد یک وب سایت فالگیری، رمالی و سرکتاب با مبلغ بسیار ناچیز کاربران را به درگاه بانکی جعلی ترغیب و سپس اقدام به برداشت از حساب‌های بانکی آن‌ها می‌کنند.
سرهنگ اقبالی خاطرنشان کرد: فعالیت هکر‌ها به شکلی بود که با تبلیغات گسترده در کانال‌ها و گروه‌های تلگرام و اینستاگرام طعمه‌های خود را انتخاب کرده و از طریق درگاه جعلی، اطلاعات بانکی را به سرقت برده و اقدام برداشت غیرمجازمی کردند.
رئیس پلیس فتا استان البرز افزود: تاکنون ۷ نفر دراین زمینه دستگیر و به ۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری از سوژه‌های خود اعتراف کردند.
وی با بیان این که تاکنون بیش از ۱۰۰ شاکی در سراسر کشور شناسایی شده اند از شهروندان خواست چنانچه افراد دیگری به این شیوه مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند، می‌توانند به پلیس فتا استان البرز به آدرس میدان طالقانی مراجعه کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟