به گزارش گروه ترجمه رکنا، دادگاه تجدید نظر کویت حکم اعدام دو شهروند ایرانی به اتهام قتل سه نفر از جمله یک شیخ سالمند از خانواده خاندان حاکم کویت را صادر کرده است.

دادگاه تجدیدنظر کویت حکم اعدام 2 تبعه ایرانی به اتهام قتل 3 نفر شامل یک شیخ سالمند از خانواده امیر کویت، یک شهروند کویتی دیگرو یک خدمتکار زن اندونزیایی را تأیید کرد.

برخی منافع گفته اند که این حکم نهایی شده است و برای اجرا تنها نیاز به دستور امیر کویت دارد.

بر اساس این گزارش، در نوامبر2016 جسد سه نفر از جمله یک شیخ از خانواده حاکم، یک پیرمرد70 ساله کویتی و یک خدمتکار زن اندونزیایی در منطقه سلوی واقع در استان حولی یافت شده بود.

در می 2017 دادگاه جنایی کویت حکم اعدام این دو شهروند ایرانی را صادر کرد، همچنین این دادگاه 2 شهروند کویتی را نیز به اتهام ارائه اسلحه برای مجرمان به پرداخت جریمه نقدی به مبلغ 200 دینار کویت محکوم کرده است. دادگاه تجدید نظر کویت نیز این حکم را تأیید کرده است.

وزارت کشور کویت در نوامبر 2016 از دستگیری 2 تبعه ایرانی در رابطه با این حادثه خبر داد. نام متهم اول محمد عبدالرضا نواصری متولد 1976 که به عنوان آشپز در منزل مقتول مشغول به کار بوده است و نام متهم دوم علی محمد آلبوغبیش متولد 1985 است.

در این گزارش آمده است: متهم اول دست و پای مقتولین را بسته و با دوستش (متهم دوم) تماس گرفته است تا برنامه‌ای را که از پیش طراحی کرده بودند پیاده کنند. متهم دوم به وسیله سلاح گرم این جنایت را مرتکب شده است و هدف آنها سرقت 276 هزار دینار کویتی معادل با883 هزار دلار بوده است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟