به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ سید امین موسوی پور، رئیس کلانتری 169 مشیریه گفت: ماموران با تحقیقات میدانی و اطلاعات به دست آمده با خبر شدند که یک باند سرقت خانه در منطقه مشیریه شروع به دزدی کرده اند.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع، تیم های عملیات کلانتری در نقاط آلوده شناسایی شده، فعال شدند که شب گذشته در تماس های مردمی با مرکز پیام پلیس ماموران گشت این کلانتری در جریان سرقتی با شیوه و شگرد همان باند سارقان مورد نظر قرار گرفتند که در  آن مقدار 35 میلیون تومان طلا، 9 میلیون تومان پول نقد و وسایل ارزشمند دیگر خانه به سرقت رفته بود.
رییس کلانتری مشیریه افزود: با حضور ماموران در محل ، تحقیقات را از مرد جوان که خانه اش هدف سرقت قرار گرفته بود آغاز کردند و این مرد ادعا کرد همسرش را برای زایمان به یکی از بیمارستان های نزدیک خانه شان برده و پس از آن برای برداشتن وسایل همسر و فرزندش به خانه بازگشته که با مرد غریبه ای که با شمشیر به دست در پارکینگ خانه ایستاده بود روبرو می شود که در این صحنه دزدان پس از سرقت وسایل داخل خانه، مرد جوان و زخمی کرده وی پا به فرار می گذارند.
این مقام انتظامی در ادامه گفت: دوربین های مداربسته محل مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد سارقان از قبل در محل حضور داشتند و با زاغزنی این خانه را شناسایی کرده بودند و یکی از سارقان در خودروی ام.جی جلوی در پارکینگ ایستاده و دیگری داخل پارکینگ شده و در آنجا زاغزنی می کرده است. 
وی بیان داشت: نفر سوم نیز به همین ترتیب با اطمینان از نبود اهالی داخل ساختمان وارد خانه شده و در حال سرقت بوده که مرد جوان به خانه باز می گردد و با یکی از دزدان در پارکینگ روبرو می شود. مرد جوان که قصد درگیری با سارق را داشته است با شمشیر از ناحیه سر، صورت و کتف مجروح می شود و وقتی سارقان با برداشتن وسایل ارزشمند او قصد سوار شدن به خودرو را داشتند که در این صحنه مرد جوان تصمیم می گیرد مانع فرار آنها شود.
سرهنگ موسوی پور ادامه داد:  سارقان در ادامه  مرد جوان که به خودروی آنها آویزان شده بود را  10 تا 12 متر ، روی زمین می کشند تا اینکه مرد جوان روی زمین  می فاتد و اهالی محل درتماس با پلیس از ماجرای سرقت و درگیری دزدان با مرد جوان خبر دادند.

وی گفت: ماموران در ادامه تحقیقات پی بردند که خودروی ام.جی برای پدر یکی از دزدان بوده و همین سرنخ کافی بود تا ماموران برای دستگیری دزدان خشن وارد عمل شوند.

سرهنگ موسوی پور اظهار داشت: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی و اطمینان از حضور 3 سارق در مخفیگاهشان در عملیاتی غافلگیرانه 3 دزد جوان را دستگیر کردند و در تحقیقات مشخص شد که متهمان اعتیاد به مواد مخدر شیشه و قرص های روانگردان دارند و از دزدان سابقه دار هستند.
رئیس کلانتری 169 مشیریه در انتها گفت: مردجوان که به شدت مجروح شده بود پس از حضور در کلانتری 3 سارق جوان را شناسایی کرد و ماموران در ادامه تحقیقات موفق به شناسایی 3 شاکی دیگر پرونده شدند که تحقیقات در این پرونده ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟