آنگونه که شاکرمی گفته فردی که جلب شده، پیمانکار آزادراه در بخش سرخ دره بوده زیرا اقدامات او باعث شده سیل به سمت یکی از روستا‌ها برود. به گفته دادستان البرز، پیمانکار آزادراه تهران - شمال در منطقه سرخ دره، با بیل مکانیکی شرکت را در اختیار افراد محلی قرار داده و بستر رودخانه را تصرف می‌کردند.

بررسی ها نشان می‌دهد پیمانکاری که جلب شده، یکی از پیمانکاران بنیاد مستضفعان بوده است. این پروژه از سال ۷۵ آغاز شده و از سال ۹۴ بنیاد مستضعفان اجرای پروژه را برعهده گرفته است. سعیدی کیا رئیس بنیاد مستضعفان پیش از این گفته بود در منطقه یک آزادراه ۱۱ پیمانکار مشغول کار هستند.

یک مقام مسئول در بنیاد مستضفعان درباره دستور جلب پیمانکار آزاد راه تهران شمال می‌گوید: در آزادراه تهران شمال تعداد زیادی پیمانکار مشغول فعالیت هستند و پیمانکار ما پیمانکار دیگری را استخدام کرده، زیرا قسمت‌های مختلف بتن ریزی، آماتور بندی و ایمن سازی و ... هر کدام افراد متخصص خود را می‌خواهد.

این مقام مسئول گفته پیمانکار آزادراه تهران شمال با توجه به بارندگی‌های اخیر با بخشدار آسارا به مشکل برخورد کرده بود و زمانی که بخشدار از او تقاضای بیل مکانیکی می‌کند که متعلق به پیمانکار دست دوم بوده، او راضی نشده و باعث عصبانیت بخشدار می‌شود و به علت عدم همکاری تقاضای بازداشت نامبرده را می‌کند که در پی آن با تشکیل جلسات متعدد و همکاری‌های دیگری که صورت گرفته، موضوع منتفی شده و بازداشتی صورت نمی‌گیرد.

بنیاد مستضعفان همچنین گفته پیمانکار منطقه به پیمانکار دسته دوم خود تذکر می‌دهد که در ادامه همکاری‌های متعددی با بخشدار آسارا انجام می‌شود؛ از جمله برای بازگشایی مسیر انتقال آب بین تونل‌های دوم و سوم جاده چالوس در حاشیه سد امیر کبیر که خارج از حوزه فعالیت شرکت قرار گرفته، یک دستگاه بیل مکانیکی پیکور دار و یک دستگاه لودر در اختیار بخشداری قرار می‌دهد و یک لودر نیز برای بازگشایی مسیرهای روستایی به همراه دو دستگاه کمپرسور در اختیار بخشدار قرار گرفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟