سردار محمد قنبری اظهار داشت: در پی نیابت واصله از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بم مبنی بر ربایش سه مرد 17، 30 و 42 ساله از این شهرستان و انتقال آنها به سیستان و بلوچستان موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: در تحقیقات اولیه مشخص شد ربوده‌شدگان که اهل و ساکن شهرستان بم بودند با گروگانگیران اختلاف مالی داشته‌اند و ربایندگان در بهمن ماه سال جاری با این بهانه که مشکلاتشان را با تعامل و مذاکره حل کنند به بم رفته وبا فریب اقدام به ربایش آنها کرده و گروگان‌ها را با خودروی پژو 405 به منزلی در اطراف شهرستان زاهدان منتقل کرده‌اند.

وی افزود: پلیس بلافاصله وارد عمل شد و با استفاده از سرنخ‌های موجود و اقدامات فنی و تخصصی هویت ربایندگان و محل نگهداری گروگان‌ها را شناسایی کرد. با شناسایی مخفیگاه گروگانگیران و شروع عملیات پلیس برای رهایی گروگان‌ها، آدم ربایان که غافلگیرشده بودند با تنگ شدن عرصه بر خود، هر سه گروگان را آزاد و متواری شدند.

قنبری با بیان اینکه گروگان‌ها صحیح و سالم به آغوش خانواده بازگشتند و دستگیری آدم‌ربایان نیز در دستور کار پلیس قرار دارد، تأکید کرد: نیروی انتظامی با مخلان نظم و امنیت شهروندان برخورد قاطع و قانونی می‌کند و اجازه جولان به آنان نخواهد داد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟