به گزارش اختصاصی گروه حوادث رکنا، 3 دوست که قصد مزاحمت برای یک دختر را داشتند تاکسی سبزرنگ را تعقیب کردند، غافل از اینکه سرنوشتی تلخ را رقم خواهند زد.

ساعت 5 عصر رهگذران شاهد ویراژهای پژوی نقره‌ای رنگ بودند. در این درگیری راننده و سرنشینان پژو قصد داشتند برای مسافر تاکسی سبزرنگ که زنی جوان بود مزاحمت ایجاد کنند که راننده تاکسی مانع این کار شد و به این ترتیب راننده پژو با لایی‌کشی‌های خطرناک می‌خواست تاکسی را مجبور به توقف کند.
با متوقف‌ شدن پراید سبزرنگ، راننده وسرنشینان پژو از خودرویشان پیاده و به سوی راننده تاکسی حمله‌ور شدند و وی را بی‌رحمانه زیر مشت و لگد گرفتند.

در این درگیری راننده تاکسی که به عقب هل داده شده بود تعادل خود را از دست داد و سرش بشدت به جدول کنار خیابان برخورد کرد. جوان‌های مزاحم وقتی دیدند راننده دچار خونریزی شده و نیمه جان کنار جوی آب افتاده سریع سوار خودرویشان شدند و پا به فرار گذاشتند.

با انتقال راننده تاکسی به بیمارستان توسط 2 تن از رهگذران، تیمی از پلیس نیز برای بررسی ماجرا وارد عمل شد و تحقیقات خود را آغاز کرد. با گذشت چندین ساعت تلاش پزشکان برای نجات مرد جوان، ولی وی به خاطر شدت ضربه و خونریزی مرگ را در آغوش گرفت. با گزارش مرگ راننده تاکسی به بازپرس ویژه قتل دستور داد تا سرنخی از جوان‌های شرور به‌دست بیاورند.
در تجسس‌ها یکی از شاهدان که از نزدیک با درگیری مرگبار روبه‌رو بود گفت: راننده تاکسی مرد بسیار خوبی بود.  دختر جوانی که کنار خیابان ایستاده بود برای فرار از مزاحمت‌های سرنشینان پژو سوار تاکسی شد ولی آن جوان‌ها دست بردار نبودند و با ویراژهایشان نمی‌گذاشتند تاکسی به راه خود ادامه دهد.
وی در ادامه افزود: بین راننده پژو و راننده تاکسی مشاجره‌ای در گرفت و با ویراژهای هولناک پژو، پراید سبزرنگ مجبور به توقف شد و 2 جوان تبهکار پس از پیاده شدن راننده جوان را زیر باد کتک گرفتند که آخرین ضربه آنان باعث زمین خوردن راننده شد و سر وی به جدول برخورد کرد. کارآگاهان در تحقیقات دیگر موفق شدند توسط چندین تن از اهالی خیابان شماره پژو را به دست بیاورند و با ردیابی آن مالک و نشانی وی را به‌دست آوردند.
با این وجود دستگیری 2 جوان جنایتکار در دستور کار تیم جنایی قرار گرفت و آنان با مراجعه به آدرس مالک و تحقیق از وی دریافتند خودرو در روز حادثه در اختیار پسر وی بوده است و وی چندین روزی است که به مسافرت رفته است.
کارآگاهان ردیابی‌های ویژه خود را به کار بستند و پس از چندین هفته تعقیب و مراقبت موفق شدند در 2 عملیات غافلگیرانه این 2 جوان را به نام‌های «محمد» و «حمیدرضا» دستگیر کنند.
جوان‌های شرور در بازجویی‌ها ادعا کردند که روز حادثه با سرعت بسیار بالایی رانندگی می‌کردند و در یک لحظه نزدیک بوده با خودروی تاکسی تصادف کنند، به همین خاطر به وی اعتراض کرده‌اند و وی در خیابان سد راه آنان شده است و با آچار به سویشان حمله‌ور شده و چاره‌ای جز دفاع از خود نداشته‌اند و پس از درگیری نیز فکر نمی‌کردند که راننده به کام مرگ فرو رفته باشد.
با ادعاهای 2 جوان شرور، شاهدان درگیری مرگبار به دادسرا دعوت شدند و در مواجهه حضوری بین آنان مشخص شد که «محمد» و «حمیدرضا» با برخی اظهارات دروغین قصد گمراه کردن پلیس را داشته‌اند که با روبه‌رو شدن با شاهدان به ناچار لب به اعتراف گشودند.

با مشخص شدن جزییات حادثه، کارآگاهان برای تکمیل پرونده بازسازی صحنه جنایت را به اجرا درآوردند و بدین ترتیب زوایای تاریک این جنایت نیز برای آنان روشن شد. با صدور کیفرخواست و قرار مجرمیت از سوی بازپرس ، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری فرستاده شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟