پدر این کودک سپس با مراجعه به دادسرای جرایم پزشکی از 3 بیمارستان شکایت کرد.این خبر در تاریخ 29 دی سال 97 با عنوان «شکایت از 3 بیمارستان به خاطر مرگ پسر 8 ساله» منتشر شد.

در همین رابطه دانشگاه علوم پزشکی ایران توضیحاتی ارسال کرد. در این متن آمده است:بیمار کودک هشت ساله در شیفت عصر 19 دی به صورت سرپایی با علائم گاستروآنتریت به درمانگاه شبانه روزی صاحب کوثر واقع در تهرانسر مراجعه کرده و بعد از ویزیت توسط فوق تخصص عفونی اطفال با دستور آنتی بیوتیک ترخیص شد.کودک دوباره در ساعت شش صبح 20 دی با شکایت استفراغ مکرر به درمانگاه صاحب کوثر مراجعه کرده و توسط پزشک کشیک اورژانس ویزیت شده و تحت درمان طبی قرار گرفته و برای ادامه درمان به بیمارستان منتقل شده است.

بیمار در همان روز ساعت 16:34 به اورژانس مرکز طبی کودکان مراجعه کرده و با سطح تریاژ ۳ تحت نظر قرار گرفته و بعد از ویزیت دستیار تخصصی اطفال حسب نیاز دستور بستری به بیمار داده شده و با توجه به عدم وجود تخت خالی در بیمارستان، طی هماهنگی با سوپروایزر کشیک و متخصص اطفال بیمارستان لولاگر در ساعت 17:30 با آمبولانس به بیمارستان لولاگر منتقل شده است.طبق گزارش سوپروایزر بیمارستان لولاگر بیمار در ساعت 18:30 هوشیار و بیدار با پای خود به همراه والدین وارد بخش اورژانس شده و با سطح تریاژ ۲ با تابلوی درد شکم و تهوع و استفراغ بستری و تحت نظر قرار گرفت.

متخصص طب اورژانس بیمارستان لولاگر بیمار را ویزیت نموده و به صورت تلفنی از سوپروایزر کشیک و متخصص اطفال بیمارستان لولاگر، دستورات دارویی را گرفته است.در ساعت 19:05 نوار قلب از بیمار گرفته شده و از طریق تلگرام به رؤیت متخصص قلب رسیده و ایشان تشخیص LBBB داده و دستور بستری در بخش ویژه را دادند.پس از آن بیمار به اتاق CPR منتقل شده، تحت مانیتورینگ قلبی قرار گرفته و در ساعت 20:45 دچار دیسترس تنفسی شده و سپس ایست قلبی شده که ویزیت متخصص قلب و اطفال و عملیات احیا موفقیت‌آمیز نبوده و متأسفانه بیمار فوت کرده است. ضمناً لازم است پرونده مطروحه از طریق دادسرای جرایم پزشکی در کمیسیون پزشکی قانونی مطرح تا علت دقیق فوت مشخص شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟