محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در بالاترین سطح، قتل مهسا احمدی را جنایت وحشیانه خوانده و به نهادهای عدلی و قضایی دستور داده که عاملان این رویداد را به گونه جدی مجازات کنند.

محمد روشندل، فرمانده پلیس کابل، گفته ربایندگان مهسا، همسایه‌های او در ناحیه یازدهم شهر کابل در محله '۳۱۵ خیرخانه ' هستند که سه روز پیش ساعاتی پس از ربودن این دختر، در یک تماس تلفنی، در بدل رهایی او ۳۰۰هزار دلار از خانواده‌اش تقاضا کرده بودند. اما وقتی خانواده کودک پلیس را در جریان ماجرا می‌گذارد، ربایندگان همان شب این دختر را خفه کرده، جسد او را در یک جوی آب می‌اندازند.

پلیس از راه شماره‎ای که ربایندگان از طریق آن با خانواده مهسا تماس گرفته بودند، موفق به شناسایی و بازداشت عاملان این رویداد می‌شوند.

فرمانده پلیس کابل گفت:"ربایندگان دو نفر بوده و در ظرف یک شبانه روز این دختر را وحشیانه به قتل رسانده‌اند، ما دو نفر را بازداشت کردیم که به اختطاف و خفه کردن مهسا اعتراف کرده‌اند."

پلیس کابل نوار تصویری "اعتراف" دو فرد متهم به ربودن مهسا را منتشر کرده که آنان چگونگی ربودن و سپس قتل مهسا را توضیح می‌دهند.

مرتضی احمدی، پدر مهسا امروز در نشست خبری در کابل گفت: "تقاضای من از رئیس جمهوری، رئیس اجرایی و قوه قضاییه همین است که قاتلان مهسا به اعدام محکوم شوند."

یکی از بستگان خانواده مهسا گفت که پدر مهسا صراف دستفروش است و ربایندگان که یکی از آنها دکاندار نزدیک خانه مهسا بوده احتمالا فکر کرده‌اند که او پولدار است.

جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل افغانستان گفت این نهاد از ارگان‌های امنیتی-کشفی خواسته تا بررسی‌های کشفی‌شان را در زودترین زمان ممکن در اختیار آنها قرار دهند تا پس از بررسی‌های همه جانبه، عاملین این رویداد را محاکمه و مجازات کنند.

در گذشته کابل هر ازگاهی شاهد حادثه‌های خونین و تکان‌دهنده بوده، ولی زجرکش شدن یک دختربچه‌ شش ساله واکنش‌های گسترده را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشته است.

کاربران شبکه‌های اجتماعی در افغانستان، از امروز کارزار عدالت‌خواهی برای مهسا راه‌اندازی کرده‌اند. آنها با هشتگ "قاتلان مهسا را اعدام کنید"، خواهان محاکمه سریع ربایندگان او شده‌اند.

در کابل رویدادهای متواتر اختطاف و قتل، به نگرانی بزرگ برای مردم بدل شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟