حجم ویدیو: 22.73M | مدت زمان ویدیو: 00:03:34

اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

به گزارش اختصاصی رکنا، اوایل هفته گذشته راننده یک کامیون در تماس با ماموران پلیس تهران از ماجرای سرقت مسلحانه محموله 24 تنی میلگرد از سوی 2 مرد جوان خبر داد.

بدین ترتیب با توجه به مسلح بودن سارقان تیمی از ماموران اداره یکم پلیس آگاهی تهران برای دستگیری سارق میلگردها وارد عمل شدند.

کارآگاهان در گام نخست طعمه دزدان را هدف تحقیق قرار دادند که در این مرحله مشخص شد راننده کامیون محموله 24 تنی میلگرد را در شهر اهواز بارگیری کرده و به مقصد جاده هراز در حال حرکت بوده که در اتوبان همت در نزدیکی پارک جوانمردان و پمپ بنزین کن برای استراحت توقف می‌کند.

تیم پلیسی در ادامه پی بردند که راننده کامیون در حال استراحت بوده که 2 مرد با تهدید تفنگ و چاقو، خودرو را به شهرک گلستان منتقل کرده و اقدام به تخلیه محموله بار میلگرد کرده‌اند.

ماموران اداره یک پلیس آگاهی تهران در تجسس‌های میدانی اطلاع پیدا کردند که 2 سارق مسلح ابتدا خودروی پژو 405 خود را در پمپ بنزین پارک کرده و سپس برای سرقت به سراغ راننده کامیون رفته اند.

تجسس‌های پلیسی ادامه داشت تا اینکه 2 روز بعد ازماجرای سرقت ماموران موفق به شناسایی دزدان شدند و در عملیاتی غافلگیرانه این 2 سارق جوان دستگیر شدند.

گفتگو با طراح سرقت

حمید که یک سابقه درگیری در پرونده‌اش دارد ادعا می‌کند هیچ نقشه‌ای از قبل برای سرقت محموله 24 تنی میلگردها نداشته و بخاطر نیاز به پول دست به این دزدی زده است.

سابقه داری؟

یکبار بخاطر درگیری زندان رفتم.

شنیدم سرقت مسلحانه انجام دادی؟

نه، با یک چاقوی چوبی دست به سرقت زدم و تفنگی در کار نبوده است.

چه طور به فکر دزدی افتادی؟

روحمان هم خبر نداشت که همچین محموله‌ای را می‌خواهیم سرقت کنیم، در اتوبان بودیم که دیدم خودروی کامیون با محموله میلگرد در کنار اتوبان همت توقف کرده همان لحظه تصمیم گرفتم دزدی کردیم.

چطور سرقت کردی؟

خودرویمان را داخل پمپ بنزین پارک کردیم و به سراغ کامیون رفتیم که دیدم راننده کامیون با یک چوب دستی داخل خودرو است که دیگر راه فرار نداشتیم به همین خاطر با تهدید او را تسلیم کردیم و محموله‌اش را به سرقت بردیم.

چرا دزدی کردی؟

بیکار بوم و به پول نیاز داشتم.

قصد داشتی با 50 میلیون تومان سهم خودت چه کار کنی؟

قصد داشتم کار پرورش شترمرغ راه اندازی کنم و کارآفرینی کنم. من اگر 50 میلیون تومان پول داشتم دزدی نمی‌کردم، یک زمانی بنا بودم و کلی کارگر داشتم که برای من کار می‌کردند اما همگی بیکار شدیم و وقتی هم در زندان بودم همه وسایل خودم را به سرقت بردند و با این پول می‌خواستم کار کنم.

گفتگو با سارق میلیونی

مهدی که سارق تازه کار است می‌گوید بیکار شده بودم و در یک آژانس کار می‌کردم و قصد داشتم با 50 میلیون تومان سهم این سرقت بدهکاری ام را پرداخت کنم.

سابقه داری؟

نه.

حمید را از کجا می‌شناسی؟

دوست هستیم.

چطور به فکر دزدی افتادی؟

من راننده آژانس هستم و شب سرقت با حمید در خیابان بودیم که خودروی کامیون با بار میلگرد را دیدیم که همانجا حمید پیشنهاد دزدی را داد و من که به پول نیاز داشتم تصمیم به سرقت گرفتم.

چرا دزدی؟

در یک کارخانه تولیدی کار می‌کردم که تعطیل شد و 600 نیرو بیکار شدند و بعضی از همکارنم نیز بخاطر بیکاری دست به دزدی زدند و خودم نیز بدهکار بودم به همین خاطر تصمیم به سرقت گرفتم. حتی بعضی از همکارانم دست فروشی می کنند که شهرداری مانع کار کردن آنها شده و بیکار ماندند.

قصد داشتی با 50 میلیون چه کار کنی؟

بدهکار بودم.

شب عید باید زندان باشی، برنامه ای برای سال جدید داشتی؟

قصد داشتم خودرویم را بفروشم و یک وانت بخرم و میوه فروشی بکنم که این ماجرا پیش آمد و دستگیر شدم.

بنا به این گزارش، متهمان برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران اداره یک پلیس آگاهی تهران قرار دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟