انتشار فیلمی جنجالی که مأموران پلیس منطقه «هامبرساید» انگلیس را هنگام کتک زدن یک فرد سیاهپوست مسلمان نشان می‌دهد، به آغاز تحقیقات درباره این حادثه منجر شد.

سازمان استاندارد‌های پلیس هامبرساید، تحقیقات را در خصوص رفتار خشونت‌آمیز شش افسر پلیس در این حادثه آغاز کرده است. تبعیض نژادی، کنترل نکردن خشم و نداشتن انعطاف و بردباری و بدنام کردن افراد از سوی ماموران پلیس اقداماتی است که می‌تواند نقض معیار‌های رفتار حرفه‌ای تعیین شده برای پلیس انگلیس در نظر گرفته شود.

«مَت بالدوین»، سرپرست سازمان استاندارد‌های پلیس هامبرساید، تأیید کرد که شش مأمور پلیس تا زمان مشخص شدن نتایج تحقیقات داخلی از کار تعلیق شده‌اند و افزود: «در پی تحقیقات داخلی سازمان استاندارد‌های حرف‌های پلیس هامبرساید، پرونده را به دفتر مستقل تحقیقات پلیس تحویل دادیم که از ما خواسته بودند تحقیقات را تحت نظارت آن‌ها ادامه دهیم».

شایان ذکر است، در فیلمی که یک رهگذر از این حادثه ضبط و سپس در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد، مشخص است که چند افسر پلیس فردی را دوره کرده‌اند و بار‌ها به سر او ضربه می‌زنند. علت این حادثه هنوز مشخص نیست.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

باشگاه خبرنگاران

حمله وحشیانه ۶ پلیس انگلیسی به یک سیاه‌پوست مسلمان

آیا این خبر مفید بود؟