اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

به گزارش گروه حوادث رکنا، این مرد دیروز در حالی پای میز محاکمه ایستاد که دو فرزندش برای او حکم قصاص خواستند.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی زالی و با حضور یک مستشار برگزار شد، ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و گفت : رضا ۴۵ ساله متهم است ۲۹ اسفند ماه سال ۹۶ همسرش به نام رویا را در مقابل خانه پدر زنش در میدان امام حسین با ضربه چاقو کشته و مادر همسرش را نیز زخمی کرد .اکنون با توجه به مدارک موجود در پرونده برای وی تقاضای مجازات دارم.

سپس دختر و پسر قربانی در جایگاه ویژه ایستادند و برای پدرشان حکم قصاص خواستند. آنها گفتند می‌خواهند هرچه زودتر این حکم اجرا شود .اما برادر کوچکشان از قصاص گذشت و اعلام رضایت کرد.

پس از آن خواهر و برادر های رویا به قضات گفتند: مادرمان چند ماه بعد از اینکه از سوی رضا زخمی شد جان سپرد .ما به‌خاطر جراحت‌های وارد شده به او تقاضای دیه داریم .

متهم در جایگاه ویژه ایستاد و گفت :قبول دارم همسرم را کشتم اما من عاشق او بودم و نمی خواستم او را بکشم. اصلا نمی‌دانم در آن دعوا چطور مادر همسرم را نیز زخمی کردم.

وی در تشریح ماجرا گفت: از سال ۹۳ رابطه من و همسرم سرد شده بود. همسرم ۴ ماه خانه را ترک کرد و به خانه مادرش که در همان نزدیکی بود رفت .من بارها دنبال او رفتم و از او خواستم تا آشتی کند اما قبول نمی کرد.

وی ادامه داد :من کارگر ساختمانی بودم و چندین ماه از سال را بیکار بودم و او به این موضوع اعتراض داشت .رویا مهریه اش را اجرا گذاشته و تقاضای جهیزیه و نفقه کرده بود. به همین خاطر من طبق قانون به اون نفقه می‌پرداختم.

این متهم گفت:بعد از چندماه با تلاش بسیار توانستم همسرم را برای ادامه زندگی راضی کنم.او آشتی کرد و به خانه برگشت .یک روز از کار برگشتم تا برای خرید با همسرم بیرون برویم اما او گفت برای خرید دیر شده است و به من گفت چند روز قبل بار دیگر به دادگاه رفته و از من شکایت کرده‌ است. برایش شرایط کاری ام را توضیح دادم و به او گفتم در صورتی که پول داشته باشم برای خرید مایحتاج خانه از او و فرزندانم دریغ نمی‌کنم .اما قبول نکرد و به خانه مادرش رفت. در مدتی که او در خانه مادرش بود هر شب مقابل در می‌رفتم و همسر و فرزندانم را می‌دیدم .اما مادر زنم اجازه نمی‌داد داخل خانه بروم.اوضاع روحی ام به هم ریخته بود و قرص می خوردم.

وی ادامه داد :آخرین بار شب عید بود به همین خاطر با التماس از همسرم خواستم به خانه برگردد .او شرط گذاشت در صورتی که تعطیلات عید را به سفر برویم با من آشتی می کند. من هم پذیرفتم .پیکانی را که با آن مسافر کشی می کردم به تعمیرگاه بردم .حتی وسایل سفر را نیز مقابل در چیدم و مقابل خانه مادر زنم رفتم.من به برگشت همسرم خیلی امیدوار بودم اما وقتی در را باز کرد به من گفت حاضر به ادامه این زندگی نیست .عصبانی شدم و به خانه برگشتم. با چاقو مقابل در خانه مادر زنم رفتم و وقتی همسرم مقابل در آمد سه ضربه به همسرم زدم و در آن درگیری نمی‌دانم چاقو چطور به مادر زنم برخورد کرد.

وی در حالی که به خواهرهای همسرش اشاره می کرد گفت : آنها هیچ وقت در این سال‌ها برای آشتی دادن من و همسرم اقدامی نکردند اما حالا از من شکایت دارند .من همسرم را حتی بیشتر از فرزندانم دوست داشتم و می‌خواستم با او زندگی کنم اما او حاضر به ادامه زندگی نبود. من بعد از قتل همسرم فرار کردم تا صبح در خیابان‌ها گشتم و فکر می کردم خواب دیده ام. نزدیک صبح بود که به کلانتری رفتم و خودم را معرفی کردم . من از مرگ همسرم ناراحت و پشیمان هستم.

در پایان جلسه هیئت قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟