به گزارش گروه ترجمه رکنا، کشف جسدی در قبرستان لهستانی در طول کاوش انجام شده توسط باستان شناس کارول پیاسکی رازی عجیب را برملا کرد.

مردم محلی به علت عقایدی که داشتند با فرو کردن نیزه های فلزی درون بدن جسد و گذاشتن آجر در دهان او از زندگی دوباره او جلوگیری کرده بودند تا بازنگردد و آن ها را نترساند. بقایای کشف شده از یک زن در یکی از گورستان های لهستان این باور را ثابت کرد داخل دهان جسد تکه ای آجر قرار دارد و بخش هایی از پاهای او به وسیله ی نیزه سوراخ شده است و این به آن دلیل بوده که این زن بعد از مرگ دوباره توان زنده شدن نداشته باشد. جادوگر بودن این زن ترس اهالی را از دوباره زنده شدن او بیشتر می کرد برای همین چنین اقدامی بعد از مرگ او انجام داده بودند.

اسکلت جادوگر قرون وسطایی با حفره هایی درون استخوانش یافت شد ، کشف اسکلت این جادوگر در یک قبرستان لهستانی توسط باستان شناس کارول پیایسکی صورت گرفت. در ابتدا دانشمندان مشکوک به این بودند که احتمالا اسکلت متعلق به خون اشام است چراکه دور از قبرستان اصلی دفن و به خاک متصل شده بود اما در حال حاضر آزمایش DNAاستخوان ها نشان میدهد که جسد متعلق به یک زن با موهای بلوند و چشم های آبی بود که مورد شکنجه قرار گرفته بود.

در لهستان ، زنانی که متهم به جادوگری بودند ، معمولا معشوقه یا همسران افراد ثروتمند جامعه بودند که هنگامی که رابطه تمام می شد آن ها را به جادوگری متهم میکردند.اسکلت جادوگر پیدا شده با حفره هایی که در سر جادوگر وجود داشت بعلت این بود که او نتواند دیگر زنده شود و زندگان را مورد آزار قرار دهد.طبق تشخیص پیاسکی جسد بین قرن 16 تا 17 دفن شده است.

گرزگورز کورلا ، مدیر موزه تاریخ منطقه ای در کامین پومورسکی که اسکلت در آن جا به نمایش گذاشته شده است گفت : به هر دلیلی ، آن ها جسد را نسوزاندند ، اما او را در جایی دور از قبرستان مردم عادی دفن کردند که دیگر به زندگی برنگردد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟