به گزارش رکنا، یک منبع آگاه از صدور حکم دکل فورچونا که در ایران به دکل گمشده معروف است در دادگاه‌ لندن خبر داد.

این منبع آگاه اظهار داشت: سه متهم اصلی این پرونده شامل رضا مصطفوی طباطبایی، مراد شیرانی و علی طاهری مطلق مدیرعامل اسبق تاسیسات دریایی بر اساس حکم این دادگاه متضامنا به پرداخت ۸۷ میلیون دلار به شرکت تاسیسات دریایی محکوم شدند.

با توجه به صدور حکم در در این دادگاه گفته می‌شود اموال این افراد در هیچ جای دنیا در امان نیست و وکلای شرکت هر جا اموالی از این افراد شناسایی کنند امکان ضبط آن را دارند.

با توجه به ضوابط حقوقی حاکم بر این داوری، امکان تجدید نظر در در رای دادگاه وجود ندارد. به دلیل ثبت معامله در دیگر کشورها، این پرونده علاوه بر دادگاه‌های داخلی در دادگاه تجاری لندن نیز پیگیری شده است.

آخرین دفاع متهمان این پرونده در دادگاه‌های داخلی نیز روز دوشنبه همین هفته اخذ خواهد شد و پس از آن دادگاه درباره متهمان پرونده حکم خود را صادر خواهد کرد.

این گزارش حاکی است رضا مصطفوی طباطبایی یکی از متهمان اصلی پرونده چند سال پیش از ایران گریخته و در انگلستان ساکن شده است اما دو متهم دیگر در ایران حضور دارند.

طباطبایی که گفت‌وگوهای زیادی با رسانه‌های ضد انقلاب و رسانه‌های داخلی داشته است، اخیرا در گفت‌وگو با خبرگزاری دولتی ایرنا همه اتهامات علیه خود را رد کرده و بقیه افراد دخیل در معامله را تنها متهمان پرونده دانسته بود.

وی امکان صدور رای علیه خود در دادگاه انگلستان را رد کرده و تاکید کرده بود حتی در صورت صدور، این رای امکان اجرایی شدن نخواهد داشت. با این وجود بر اساس رای دادگاه طباطبایی و بستگان درجه اول وی در انگلستان که محل اقامت آنهاست ممنوع المعامله خواهد بود و هرچه از سال ۲۰۱۳ به این سو خریداری کرده باشند در معرض ضبط شدن قرار خواهد داشت. روزنامه جوان در گزارشی اشاره کرده است که طباطبایی که در برایتون انگلستان ساکن است یک کارخانه مشروب‌سازی دایر کرده و با سران اپوزیسیون از جمله رضا پهلوی ارتباطات نزدیکی دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.


منبع: فارس

 

آیا این خبر مفید بود؟