به گزارش گروه حوادث رکنا، رسانه‌های محلی شبکه العربیه گزارش دادند که عصر دوشنبه نیروهای دموکرات سوریه موفق به دستگیری یک داعشی معروف به نام «ابوصهیب فرانسوی» شدند که یکی از چهره‌های سرشناش تبلیغاتی سازمان بود. برخلاف اعتقاد فعالان سوری، او فرانسوی نیست بلکه اهل المیادین سوریه است و به «الأبرص» شهرت دارد که علاوه بر فعالیت در داعش به «کنیز فروشی» نیز مشغول است.

داعشی فرانسوی اولین بار در مارس ۲۰۱۵ در یک ویدئوی کوتاه ظاهر شد که چگونگی پیوستن به داعش، تغییر مسیر از مدرسه کاتولیک‌ها به اسلام تروریست‌ها را روایت کرد. این ویدئوی مشهور قسمتی از مجموعه کلیپ‌هایی تحت عنوان «قصه هایی از سرزمین زندگی» بود که سازمان داعش پخش می‌کرد.

صاحب ریش‌های قرمز روایت کرد که زمانی مسئول یک شرکت فرانسوی بود، در مدرسه کاتولیک‌ها به کاهن تبدیل شد اما آنجا پاسخ سوال‌هایش را نیافت. او همچنین گفت که از ۳۸ کشور بازدید کرده تا اینکه روزی مردی او را به دیدار با مسلمانان حقیقی جهادگر هدایت کرده است. ریش قرمزی در ویدئویی به اعلام برپایی خلافت اسلامی در مناطق تحت تصرف داعش در عراق و سوریه توسط ابوبکر البغدادی رهبر این گروه در ژوئن سال ۲۰۱۴ اشاره کرد و گفت: آن لحظه به خودم گفتم باید از این مرد تبعیت کنم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

بازداشت تروریست ریش قرمزی

بازداشت تروریست ریش قرمزی

بازداشت تروریست ریش قرمزی

آیا این خبر مفید بود؟