به گزارش گروه حوادث رکنا، چندی قبل ماموران پلیس آبادان در جریان سرقت‌های سریالی طلاهای داخل چند خانه قرار گرفتند و تیمی از ماموران برای دستگیری عاملان این سرقت‌ها وارد عمل شدند.

ماموران در این شاخه از تحقیقات برای رسیدن به سرنخ‌های پلسی پای در محل‌های سرقت گذاشتند و جالب این بود که دزدان بدون به هم ریختن وسایل داخل خانه، مستقیم به سراغ محل نگهداری طلاها رفته و دست به سرقت طلاها زده‌اند.

در ادامه ماموران متوجه شدند که دزدان حرفه‌ای درهای ضد سرقت را تخریب کردند و برای از بین بردن سرنخ‌های پلیسی نیز سیستم‌های امنیتی را از کار انداخته و حافظه دوربین‌های مداربسته را نیز تخریب کرده‌اند.

تحقیقات ابتدایی با توجه به اینکه دزدان مستقیم به محل نگهداری طلاها رفته بودند احتمال دادند که سرقت‌ها از سوی دزدان آشنایی صورت گرفته است اما با افزایش پرونده‌ها این فرضیه از بین رفت و ماموران خود را در برابر دزدان حرفه‌ای دیدند.

ماموران کلانتری 13 قدس آبادان در این مرحله با توجه به اینکه هیچ سرنخی از دزدان در اختیار نداشتند در محل‌های سرقت شروع به گشت‌زنی‌های نامحسوس کردند تا اینکه صبح روز جمعه 19 بهمن ماه سال جاری تیم پلیسی با صحنه عجیبی روبرو شدند.

جوان قوی هیکل و ورزشکاری از بالای دیوار یک خانه ویلایی به پایین پرید و ماموران با مشاهده این صحنه اقدام به دستگیری متهم کردند که در این صحنه یک خودروی پژو 405 با دیدن این صحنه با سرعت از محل دور شد.

اعترافات عجیب دزد قوی هیکل

ماموران در بازرسی بدنی از جوان قوی‌هیکل طلاهای زیادی به دست آوردند که پسر جوان در این مرحله ادعا کرد برای دیدن دختر مورد علاقه‌اش از شهر دیگری به آبادان سفر کرده و داخل خانه همراه دختر جوان سرگرم صحبت بودند که ناگهان خانواده دختر جوان سر می‌رسند به همین خاطر پا به فرار گذاشتم و طلاها نیز برای دختر جوان است.

تیم پلیسی برای افشاگری در این پرونده به جلوی در خانه‌ای که جوان قوی هیکل از آنجا بیرون پریده بود رفتند و مشخص شد اهالی خانه به دیدن یکی از دوستانشان رفتند و درهای ورودی ساختمان تخریب شده و طلاها نیز به سرقت رفته است.

تیم پلیسی در ادامه تحقیقات متوجه شدند که دزدان طلاهای خانه‌های آبادانی با یک پژو 405 برای سرقت در محله‌ها پرسه زنی می‌کردند و با توجه به اینکه محل سرقت طلاها را خیلی زود ردزنی می‌کردند اتمال می‌رود دزدان از یک دستگاه طلایاب استفاده کرده باشند.

بنا به این گزارش، در حالیکه تجسس‌ها برای دستگیری متهم پژو سوار این پرونده ادامه دارد سارق قوی هیکل و ورزشکار ادعای بیگناهی می‌کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

علی رنجکش

 

 

آیا این خبر مفید بود؟