به گزارش رکنا، سردار محمد قنبری اظهار داشت: با کسب خبری مبنی بر قاچاق گسترده فرآوردهای نفتی توسط اعضای سازمان یافته یک باند قاچاق به مرزهای جنوب شرق کشور، با توجه به حساسیت موضوع به صورت ویژه و کاملاً محرمانه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز با هدایت رئیس پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان عملیات گسترده ای را برای شناسایی و دستگیری اعضای این باند حرفه ای قاچاق آغاز که در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد این افراد به صورت سازمان یافته با بارنامه های جعلی اقدام به خرید گسترده محصولات نفتی از استان های مرکزی و انتقال آن به مناطق مرزی جنوب شرق و سپس کشور پاکستان می کنند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در ادامه تحقیقات با رصد اطلاعاتی کارآگاهان پلیس آگاهی مشخص شد اعضای این باند سه دستگاه تریلی را از منطقه "شورآباد" تهران بارگیری و به سمت ایرانشهر در حرکتند.

سردار قنبری گفت: با اطلاعات بدست آمده 2 تیم نامحسوس از افسران زبده اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان به ایرانشهر اعزام و با کنترل خودروهای عبوری در محور بزمان- ایرانشهر خودروها را شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه متوقف کردند.

وی با اشاره به کشف 90 هزار لیتر گازوئیل قاچاق از این سه خودرو تریلی که بزرگترین محموله سوخت قاچاق در سالجاری است، خاطر نشان کرد: افراد متخلف پس از بازجوئی های تکمیلی با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: از ابتدای سال تاکنون 11 میلیون و 135 هزار و 130 لیتر انواع فرآورده های نفتی قاچاق کشف شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 64 درصد افزایش داشته است.

وی با تاکید بر لزوم برخورد جدی با قاچاق کالا برای جلوگیری از هدر رفت سرمایه های ملی و لزوم همکاری تمامی دستگاه اجرایی در برخورد با پدیده شوم قاچاق کالا خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی در برخورد بدون مماشات با اخلاگران اقتصادی و قاچاقچیان از هیچ کوششی دریغ نمی کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟