به گزارش گروه حوادث رکنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن امانی معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شورا‌های حل اختلاف استان خراسان شمالی از حصول سازش در پرونده نزاع دسته جمعی در روستای کلاته سهراب شهرستان بجنورد خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن امانی گفت: طبق بررسی‌های به عمل آمده منشأ عمده وقوع نزاع دسته جمعی در روستای کلاته سهراب بجنورد، ناشی از برخی اختلافات قومی و قبیله‌ای و طائفه‌ای بود که در گذشته ریشه داشت و هر از چندی حوادث ناخوشایندی را رقم می‌زد.

وی بیان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته از سوی اعضای شورای حل اختلاف این پرونده به صلح و سازش منجر شد

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: در این مسیر تلاش‌ها و زحمات و پیگیری‌های شورای حل اختلاف مستقر در زندان قابل تقدیر است، چرا که این عزیزان علیرغم مشکلات عدیده توانستند با اهتمام جدی زمینه‌های حصول سازش و مصالحه را در این پرونده فراهم کنند.

امانی، اظهار داشت: هیچ طعمی بالاتر از حلاوت و شیرینی مصالحه نیست، چرا که وقتی ذات البین اصلاح شود، خاطره آن در قلب‌ها و اذهان پایدار و باقی می‌ماند، اما انتقام و کدورت مدت‌ها در سینه‌ها پنهان می‌ماند و چه بسا مادمی که سربازکند، فاجعه‌ای دردناک و غیرقابل جبران را رقم بزند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟