به گزارش رکنا، سرهنگ "محمد نادربیگی" در این باره اظهار داشت: ساعت 21 شب گذشته خانواده ای سراسیمه و مضطرب به پلیس Police آگاهی استان البرز مراجعه و از مفقود شدن پسر 13 ساله خود که در ساعت 17 همان روز از آموزشگاهش در "گرمدره" کرج خارج شده و تا کنون به منزل بازنگشته است ، خبر دادند .

وی افزود : گفته های پدر فرد ربوده شده حاکی از آن بود، دقایقی قبل از مراجعه آنها به پلیس آگاهی ، افراد ناشناسی با خط تلفن دایی وی تماس گرفته و به او اعلام کرده اند که خواهرزاده وی نزد آنها است و اگر به خواسته های شان عمل نکند جنازه پسرشان را تحویل آنها خواهند داد .

این مقام انتظامی گفت : بلافاصله تیم زبده ای از کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی استان تشکیل و با بررسی تمامی فرضیات و بکارگیری تمامی جوانب حادثه Incident ، شناسایی آدم رباها را در دستور کار خود قرار دادند .

سپرست پلیس آگاهی استان البرز تصریح کرد :پرونده در حال پیگیری بود که آدم رباها از طریق خط تلفن پسر ربوده شده با خواهر وی تماس گرفته و اعلام کردند که با خانواده آنهاکاری ندارند و فقط دایی آن ها باید خواسته ای مالیشان را برآورده کند .

سرهنگ نادربیگی با بیان اینکه دایی پسر 13 ساله ازهویت آدم ربابان اظهار بی اطلاعی می کرد و با توجه به این که هیچ گونه مشخصاتی از آن ها در دست نبود ، گفت: ماموران تحقیقات میدانی را آغاز و تمامی مسیر های تردد آدم رباها از زمان خروج فرد ربوده شده مورد بررسی قرار گرفت .

وی خاطرنشان کرد : با بررسی های تکمیلی ماموران ، هویت 2 نفر از آدم رباها شناسایی و در ردزنی های اطلاعاتی گسترده ، در نهایت مخفیگاه متهمان در شهرستان"ملارد" شناسایی کردند.

وی ادامه داد: آدم رباها که دیگر شرایط مخفی کردن فرد ربوده شده را نداشتند و به خواسته های خود نیز نرسیده بودند ، قبل از رسیدن ماموران قصد داشتند گروگان hostage گیر را در حالی که دست و پای وی را بسته بودند رها و متواری شوند که با حضور به موقع ماموران در کمتر از ۱۰ ساعت هر 3 آدم ربا دستگیر و فرد ربوده شده در صحت و سلامت کامل به آغوش خانواده بازگشت .

سرهنگ نادر بیگی با اشاره به این که هدف آدم رباها از ربودن نوجوان 13 ساله ، مقاصد مالی بود گفت : طبق اظهارات متهمان ، در روز حادثه یکی از گرو گان گیران ، فرد ربوده شده را در حالیکه در حال بازگشت از آموزشگاه بود از پشت سر ، با دستمال آغشته به مواد بیهوشی ، بیهوش کرده و سپس با انتقال وی به شهرستان ملارد در یک ساختمان مخروبه با دست و پای بسته او را زندانی Prisoner کرده و صبح روز بعد از حادثه به علت این که به خواسته خود نرسیده و احتمال می دادند توسط پلیس شناسایی شوند گروگان را به حال خود رها کرده و قصد فرار Escape داشتند که دستگیر شدند . خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

فیلم آرشیوی از صحنه دلخراش گروگانگیری کودک برای فرار از چنگال پلیس

آیا این خبر مفید بود؟