به گزارش رکنا، علی اصغر افتخاری رئیس پلیس Police فتا هرمزگان گفت: در پی مراجعه دو نفر از شهروندان بندرعباسی مبنی بر کلاهبرداری Fraud در فضای مجازی، پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: برابر اظهارات شکات، فردی ناشناس در شبکه اجتماعی اینستاگرام Instagram اقدام به انتشار آگهی در خصوص اخذ ویزا، اقامت و کار در کشور های همسایه خلیج فارس نموده و با جعل دعوت‌نامه، ویزا و بلیط رفت‌ و برگشت و ارسال مدارک برای شکات، مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال از آن‌ها کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ افتخاری بابیان اینکه متهم به استان‌های مجاور متواری شده بود، افزود: کارشناسان پلیس فتا با تلاش مضاعف و شگردهای خاص پلیسی متهم را شناسایی و با اخذ نیابت قضایی نامبرده را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا هرمزگان اضافه کرد: در بازجویی به‌عمل‌آمده متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی شده ولی با روبه‌رو شدن با مدارک و مستندات لب به اعتراف گشود و به بزه انتسابی اعتراف کرد.

این مسئول انتظامی به شهروندان توصیه کرد: حتماً در زمان خرید و یا رزرو تورهای مختلف خارج از کشور به مراکز دارای مجوز از سازمان گردشگری مراجعه و یا اگر قصد خرید اینترنتی دارند از واقعی بودن شرکت موردنظر مطمئن شوند و تا جای امکان ‌آدرس و تلفن شرکت را دریافت و به‌صورت حضوری مراجعه کنند.

رئیس پلیس فتا استان تأکید کرد: از شهروندان تقاضا می‌کنیم در هر سایتی اطلاعات خود را ثبت نکنند و از ارسال تصاویر رسمی برای این سایت‌ها خودداری کنند،چراکه این امر می‌تواند منجر به سرقت Stealing هویت و اطلاعات آن‌ها گردد که در آینده برای آن‌ها دردسر ایجاد نماید.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟