به گزارش رکنا، پس از گزارش جینا هاسپل، رئیس سیا درباره پرونده قتل Murder جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار عربستانی در استانبول، تعدادی از سناتورهای آمریکایی بیشتر متقاعد شدند که بن سلمان در قتل خاشقجی دست داشته است، آنها تاکید کردند که عربستان دیگر شریک مورد اطمینانی برای آمریکا نیست.

فاطمه باعشن، سخنگوی سفارت عربستان در واشنگتن توییت کرد، ولیعهد در هیچ زمانی با هیچ مسؤول عربستانی درباره آزار رساندن به خاشقجی تماسی نداشته است، ما قاطعانه هرگونه اتهامی درباره ارتباط بن سلمان با این حادثه Incident هولناک را رد می‌کنیم.

باعشن افزود: عربستان در رسیدگی به این اشتباه فاجعه‌بار و محاکمه مسؤولان آن و نیز اتخاذ اقداماتی اصلاحی جهت تضمین عدم تکرار چنین فاجعه‌ای صریح بود.

سخنگوی سفارت عربستان در واشنگتن تاکید کرد: روابط آمریکا و عربستان به 80 سال قبل بازمی‌گردد و این روابط در مقابل طوفان‌های متعددی مقاومت کرده است، ما به حفظ این روابط دوجانبه برای برقراری ثبات منطقه‌ای و دیگر اهداف مشترک پایبندیم.

لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه آمریکا گفت: چیزهایی که در این جلسه شنیدم، این باور را در ما تقویت کرد که بن سلمان مسؤول قتل خاشقجی است.

گراهام افزود: بن سلمان در وضعیت پایانی است، فکر نمی‌کنم او در آینده شریک مورد اطمینانی برای آمریکا خواهد بود و کنگره باید موضعگیری جدی در این خصوص در پیش بگیرد.

باب کورکر، سناتور دیگری از همین حزب گفت: کمترین شکی در این مورد ندارم که ولیعهد عربستان دستور این قتل را صادر کرده است و این مساله از نظر ما غیرقابل قبول است.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟