کدخبر: 433202 ارسال پرینت 81

رکنا: وزیر اطلاعات از شناسایی ۱۱ تیم‌ تروریستی در ایام اربعین در شهرهای مختلف کشور خبر داد.

به گزارش رکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین «سید محمود علوی» وزیر اطلاعات امروز دوشنبه در همایش ملی پدافند غیر عامل اظهار داشت: از نظر معارف و فرهنگ قرآنی، انسان در معرض تهدیدات مختلفی همچون آتش، فتنه و دشمن قرار دارد و در برابر هر یک از این تهدیدات، نیازمند پدافند است.

وی افزود: بر اساس فرهنگ قرآنی، انسان در برابر تهدیدات برای مصون‌سازی نیازمند پدافند عامل، پدافند غیرعامل و آفند است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه دشمن در ایجاد تهدید هیچ‌گاه از یک روش استفاده نخواهد کرد، گفت: دشمن برای اینکه سرمایه‌های ما را تضعیف کند از روش‌های مختلفی استفاده می‌کند و این روش‌ها در واقع نوع برخورد ما را با آنان مشخص و تعیین می‌کند.

علوی ادامه داد: دشمنان کار خود را منحصر به تهدید نظامی نمی‌کنند. آن‌ها در حوزه تهدید گاهی از ابزار نظامی و گاهی از ترفند‌های نرم افزاری استفاده می‌کنند و گاهی با القائات پیاپی که قرآن از آن به عنوان وسوسه یاد می‌کند، برای آسیب زدن بهره می‌برند.

گستره پدافند غیر عامل به گستره تهدیدهاست

وزیر اطلاعات گفت: گستره پدافند غیرعامل به گستره تهدیدهاست و در برابر هر تهدیدی به طراحی پدافند غیرعامل نیاز داریم.

سید محمود علوی در همایش ملی پدافند غیر عامل افزود: پدافند غیر عامل در مقابله با دشمن و در برابر دسیسه‌های دشمن از اولویت خاص برخوردار است.

وی تاکید کرد: در فرهنگ دینی ما نیز پدافند غیرعامل بعنوان اولویت اول تلقی شده است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه بهداشت بهتر از درمان است، اظهار داشت: سپر پدافند غیر عامل که پیشگیری از آسیب پذیری است بهتر از بی سپری و آسیب دیدن و پس از آن درمان آسیب است.

علوی گفت: پدافند غیرعامل یک مقوله بسیار حساسی است که به مطالعات گسترده نیاز دارد، گستره پدافند غیرعامل به گستره تهدیدهاست و هر تهدیدی که داریم، در برابر آن نیازمند به طراحی پدافند غیر عامل هستیم.

وی ادامه داد: مدل پدافند غیرعامل یک مدل انعطاف پذیر است، زیرا تهدید‌های مقابل دائم در حال تغییر است و ناچار باید مدل پدافند غیرعامل متناسب با تغییر تهدید، تغییر کند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه پدافند غیرعامل یک مسئله ساده و پیش پا افتاده نیست، اظهار داشت: پدافند غیر عامل کاملاً علمی و تخصصی است و در بخش‌های مختلف نیازمند متخصصان خود است که به طراحی پدافند غیر عامل بپردازند.

علوی تصریح کرد: پدافند غیر عامل در بخش‌های نظامی، امنیتی و اطلاعاتی، صنعتی، اقتصادی، فرهنگی، رسانه‌ای و بازرگانی، هر یک متفاوت از بخش دیگری است و باید متخصصان هر بخش با راهکار‌های ویژه همان بخش، پدافند غیرعامل همان بخش را تدوین کنند.

وی ادامه داد: حمله دشمن به سرمایه صنعتی ما با قطعات معیوب، پدافند غیر عامل خودش را می‌طلبد و قطعاً با پدافند غیر عامل در عرصه بازرگانی متفاوت است.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها