به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، رسول لندی یا ملا لندی همان مردی است که برای سال‌ها در فاریاب ادعا می‌کرد که زنانی که فرزند دار نمی شدند را مداوا می‌کرد تا صاحب فرزند شوند؛ ابتدا با تعویذ و در اصل با مقاربت جنسی با قربانیان فریب خورده است.

بر اساس آمار ریاست امور زنان فاریاب، در سه ماه گذشته ۹ مورد قتل Murder ناموسی در آن شهر ثبت شده است، حال آنکه سال گذشته در همین محدودۀ زمانی چهار مورد قتل ناموسی ثبت شده بود.

نقیب الله فایق، شهردار فاریاب، به نیویورک تایمز، گفته است که در این اواخر قتل‌های ناموسی در آن شهر به خصوص در نزدیکی‌های محلی که ملا لندی زندگی می‌کرد افزایش یافته است و به گفتۀ وی جای شگفت نیست که اگر این قتل ها با قضیۀ افشا شدن رسول لندی ربط داشته باشد.

فایق، به استناد اعترافات کسانی که در پیوند با قضیۀ ملا لندی، بازداشت شده اند، به روزنامۀ نیویورک تایمز گفت او جمعی را به کار گماشته بود تا برایش تبلیغ کنند. نخست دعانویسی می‌ کرد و از آنان (زنان مشتری) می خواست که در دیدار بعد با خود یک مرغ بیاورند و در دیدار واپسین هم گوسفند. زمانیکه مشکل زنان حل نمی‌شد، می‌گفت که یک راه دیگر باقی مانده است و آن کار رابطه جنسی با قربانی بود.

شریفه عظیمی، رییس امور زنان فاریاب، نیز در صحبت با روزنامۀ نیویورک تایمز ضمن ابراز نگرانی از افزایش قتل های ناموسی گفته است که شاید هم زنانی که برای علاج نزد ملا لندی رفته اند، قربانی قتل ناموسی شوند.

فرید غوری، در شهر فاریاب، به روزنامۀ نیویورک تایمز گفته است که ملا لندی ویدیوهای مقاربت جنسی اش با زنان را مخفیانه ثبت می‌کرد و سپس با استفاده از این ویدیوها به باجگیری از زنان پرداخته و هر آنچه پول و طلا را که داشتند، از آن ها می گرفت.

بر اساس این گزارش، رسول لندی به کمک چند زن دیگری که یکی از آنان افسر پلیس فاریاب بود، میان زنان تبلیغ می‌کرد که در گویا در مادر ساختن زنان بی فرزند تخصص دارد.

معاون شورای فاریاب به نیویورک تایمز گفته است که ملا لندی زمانی رسوا شد که یک مرد قوی هیکل محلی در مورد کارهای وی با خبر شد و با دو محافظ مسلح به خانۀ وی رفت و موبایل و ویدیوهایش را ضبط کردند.

سیلاب گفت آنان از وی (ملا لندی) خواستند که ماهانه برایشان ۲۵۰۰ دلار بپردازد. رسول لندی در آغاز۷۰۰دلار پرداخت و دیگر نتواست پول بپردازد. سپس آنان هم به نشر ویدیوها آغاز کردند.

به دنبال نشر این ویدیوها در ماه های اخیر، ملا لندی برای چندی به ترکیه فرار Escape می‌کند. چند ماه بعد به افغانستان برگشته است.

جمشیدی به نیویورک تایمز گفته است که ماه گذشته ریاست امنیت ملی افغانستان با وی تماس گرفت و ضمن توضیحات در مورد اعمال ملا لندی به وی خبر داد که کارمندان این اداره در تلاش دستگیری ملا لندی هستند. او می گوید که شاید ملا لندی این مکالمۀ تلفنی را شنیده باشد چون همان روز ناپدید شد و تا امروز خبری از وی نیست.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟