خبر ویژه :

پرونده کدخبر: 423949 ارسال پرینت 746

حوادث رکنا: افشاگر اسرار خاندان سعودی در توئیتی از وحشت زده بودن ولیعهد سعودی به سبب افشای جزئیات قتل جمال خاشقجی خبر داد.

به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، مجتهد، افشاگر اسرار خاندان سعودی از وحشت زده بودن محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به سبب افشای جزئیات قتل Murder جمال خاشقجی خبر داد.
مجتهد، فعال توئیتری عربستانی که به افشاگری از داخل خاندان سعودی شهرت دارد در صفحه توئیتر خود نوشته است:
۱- به نظر می‌رسد جزئیاتی که ترکیه [درخصوص ناپدید شدن جمال خاشقجی] منتشر خواهد کرد، برای نابودی سیاسی محمد بن سلمان کافی خواهد بود. این مسئله ممکن است به موضع گیری بین المللی علیه سعودی منجر و این رژیم به عنوان رژیم سرکش معرفی شود. محمد بن سلمان نیز جنایتکاری بین المللی خواهد بود که چه بسا تحت تعقیب دادگاه رسیدگی کننده به جنایات بین‌المللی قرار خواهد گرفت. دولت آمریکا و شخص ترامپ Trump نیز ناچار خواهند شد از حمایت بن سلمان دست بردارند تا از دست او خلاص شوند.
۲- علیرغم اینکه مقامات ترکیه اسناد واطلاعات کافی در اختیار دارند، در انتظار هستند تا اقدامات حقوقی و قضایی بر پایه تکمیل اطلاعات صورت گیرد تا به این شکل گزارش نهایی به نحوی آماده شود که بن سلمان با ادله قانونی مستحکم و محکمه پسند محکوم شود.
۳- دو علت موجب شد مقامات ترکیه به سرعت، جزئیات این رویداد را کشف کنند. نخست: حماقت گروه اجرا کننده این عملیات و استفاده از شیوه‌های ابتدایی برای پنهان شدن و دوم: تخصص نیرو‌های امنیتی ترکیه به سبب تجربیات امنیتی و اطلاعاتی که در جنگ با کرد‌ها و داعش ISIS و ... کسب کرده اند.
۴- بن سلمان اکنون در آشفتگی و نگرانی سختی به سر می‌برد، زیرا با توجه به درخواست‌های دولت ترکیه متوجه شده است که آن‌ها از جزئیات این ماجرا اطلاع دارند. آنچه بیش از هر چیز او را به وحشت انداخته است این است که آمریکایی‌ها به او گفته اند ترامپ قادر نیست از او دفاع کند.
۵- از جمله اطلاعاتی که مسئولان ترکیه به دست آورده اند این است که چهره یکی از ۱۵ نفری که همزمان با این رویداد به کنسولگری عربستان سعودی رفته اند، به شدت شبیه یکی از افراد نزدیک به بن سلمان است. بر اساس اطلاعات موجود این فرد نزدیک به بن سلمان همان روز از آمریکا به ترکیه سفر کرده است.
۶- مابقی اعضای خاندان سعودی نیز اکنون در نگرانی و آشفتگی به سر می‌برند، زیرا نگران سرنوشت حکومت آل سعود هستند. این جوانک تازه به دوران رسیده با قتل جمال خاشقجی ممکن است موجب نابودی حکومت آل سعود و ناتوانی آن‌ها در تعامل با چالش‌ها شود.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

حضور معاون رئیس جمهور در مجلس رقص دختران چینی با لباس های بدن نما! + عکس

تجاوز وحشیانه 3 پسر به دختر دانش آموز 15 ساله + عکس

جوانی از برج پاستور همدان خود را پایین انداخت +تصاویر

راز موی سر 20 زن در کیسه زباله خونین چه بود؟! + عکس

جزئیات قتل جمال خاشقجی از زبان پسرش / نمیدانستم خدیجه زن پدرم است

بیسکوئیت یک میلیون دلاری در دست مرد خوش شانس+عکس

رقص یک مرد با چادر در صحنه سرقت بزرگ!+فیلم

فیل سواری زن ترامپ حاشیه ساز شد+عکس

دردسر ازدواج با پسری که 10 سال کوچکتر بود+ عکس

مرگ تلخ هانیه 7 ساله به خاطر اشتباه پرسنل بیمارستان دزفول

پررویی مدیرعامل سکه ثامن در تحقیقات پلیسى + عکس و فیلم

اصلاح صورت هنگام رانندگی حادثه ساز شد! + فیلم

ترامپ مرد ایده آلی برای همخوابی با یک زن نیست ! + عکس

تجاوز پدر به دختر 13 ساله اش / در مسافرخانه ای در تهران رخ داد + عکس

خودکشی دکتر جراح ارتوپد در ویلای شمال / همه چیز از درخواست میترا شروع شد !

تجاوز پدربزرگ 90 ساله به نوه 13 ساله اش / وقتی خواب بود سراغش رفتم و ...+عک

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها