به گزارش گروه ترجمه رکنا، دو سوم از دختران 14 تا 21 ساله در انگلیس، در ملاء عام مورد آزار جنسی قرار می گیرند و از هر ده دختر، دامن یک نفر در ملاعام بالا زده می شود.

براساس یافته های سازمان خیریه پلن اینترنشنال یوکی، دختران جوان در انگلیس، با روش های گوناگون مانند سوت زدن، دستمالی شدن و بالا زدن دامن هایشان در کوچه و خیابان، مورد آزار جنسی قرار می گیرند.

در بررسی این سازمان خیریه از یک هزار دختر و زن انگلیسی نظرخواهی شد تا چگونگی و میزان آزار به آنان در خیابان، وسایل حمل و نقل عمومی، در راه مدرسه، دانشگاه و یا کار، در بوستان ها، باشگاه ها و غذاخوری ها مشخص شود.

در مجموع 66 درصد از دختران و زنان انگلیسی گفته اند در اماکن و معابر عمومی، مورد آزار جنسی گفتاری و یا فیزیکی قرار می گیرند.

دختران و زنانی که از آنها نظرسنجی صورت گرفته است، گفته اند ماهانه حداقل یک بار در اماکن و معابر عمومی مورد آزار جنسی قرار می گیرند و 38 درصد گفته اند پسران و مردان با انگیزه های جنسی برای شان سوت می زنند، متلک می گویند و 15 درصد گفته اند دستمالی می شوند، 9 درصد نیز گفته اند که افراد سوء استفاده چی، دامن هایشان را بالا می زنند.

مقامات سازمان خیریه پلن اینترنشنال یو کی از دولت انگلیس، مقامات شهرداری و پلیس Police خواسته اند برای پایان دادن به این گونه رفتارهای ضد دختران و زنان، اقدام کنند.

تانیا بارون، مدیرعامل این سازمان خیریه گفته است همگان از آزار جنسی به دختران و زنان در معابر و اماکن عمومی انگلیس آگاه بودیم اما این حقیقت تکان دهنده را نمی دانستیم که دختران کم سن و سال نیز به طور مداوم مورد آزار جنسی قرار می گیرند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟