کدخبر: 406647 38

رکنا: 21نفر از اتباع کشورهای مختلف از جمله 5 ایرانی که توسط قاچاقچیان انسان در میان کالاهای صادراتی تریلی‌های مختلف جاسازی شده بودند تا به کشورهای مختلف منتقل شوند توسط مأموران گمرک ایران شناسایی و از میان صندوق‌های تجاری بیرون کشیده شدند.

به گزارش رکنا، مأموران گمرک بازرگان این عده را از درون 7 محموله کالا طی هفته گذشته شناسایی و دستگیر کردند که تابعیت ایرانی - پاکستانی - گینه‌ای و افغانستانی داشتند. مأموران گمرک در محموله اول 2 نفر ایرانی و پاکستانی را که در محفظه بار یک دستگاه تریلی ترانزیتی جاسازی شده بودند در حال خروج از مرز بازرگان شناسایی و بازداشت کردند.

به گزارش ، این دو نفر در داخل تریلی درون محموله کودشیمیایی پنهان شده و از ازبکستان راه افتاده بودند که در خروج از مرز ایران مورد شناسایی قرار گرفتند.‌همچنین در محموله دوم، دو شهروند ایرانی و ساکن تهران با مخفی شدن درلابه لای تریلی‌های خروجی قصد خروج‌غیر قانونی‌ داشتند که توسط مأموران گمرک شناسایی شدند. در محموله سوم هم دو نفر از اتباع کشور گینه در محفظه بار یک دستگاه تریلی ترکیه‌ای مخفی شده بودند که با استفاده از دستگاه ایکس شناسایی شدند. بار این دستگاه تریلی حامل مس از مبدأ ازبکستان به مقصد ترکیه در حرکت بود.

در محموله چهارم، یک زن و شوهر از اتباع کشور افغانستان در داخل بار صادراتی مخفی شده بودند که این دو نفر با دقت و هوشیاری مأموران شناسایی شدند. در محموله پنجم نیز ۳ نفر از اتباع بنگلادش در داخل بار صادراتی حامل محصولات پتروشیمی شناسایی شدند. این محموله ازمبدأ تهران به مقصد ترکیه در حرکت بود.

در محموله ششم هم ۷ تبعه پاکستانی‌ در لابه لای کالاهای صادراتی تریلی‌های خروجی مخفی شده بودند که هنگام خروج از کشور توسط مأموران شناسایی شدند. در هفتمین محموله نیز ۳ نوجوان ایرانی که به‌طور قاچاق Contraband قصد بیرون رفتن از کشور را داشتند از داخل بار یک تریلی توسط مأموران گمرک شناسایی و دستگیر شدند.مأموران گمرک می‌گویند قاچاقچیان انسان با وجود افزایش خطر قاچاق همچنان با دریافت مبالغ زیادی از افراد، سعی در عبور غیر قانونی آنها بویژه در ساعات بعد از نیمه شب را دارند که با دقت و هوشیاری در گمرک، رصد اطلاعات محموله‌ها و تجهیز گمرکات مرزی به دستگاه‌های کنترلی پیشرفته این افراد شناسایی می‌شوند که تعداد کشفیات افزایش قابل توجهی یافته است.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

خواستگاری جنجالی دختر جوان از بازیگر معروف در خیابان + عکس

پدر بی حیا عامل برآمدگی شکم دخترش بود!

دست‌های پشت‌پرده افزایش نرخ دلار رو شد / رییس پلیس آگاهی عنوان کرد

رجزخوانی ناشیانه تتلو ! + تصویر

قتل وحشیانه جمشید قهرمان رزمی کار توسط بادیگاردهای عشرتکده+ فیلم 16+

سولماز را می شناسید؟ / او در خیابان های تهران آدرس غلط می داد ! + عکس چهره باز

فوری / ابراهیم چوپان، در ترکیه کشته شد + عکس

احمد زیر درخت سیب جنی شد و اصغر را کشت / گفتگو با شاهد ماجرا+عکس

مسعود به خاطر یک دختر در خیابان پیروزی تهران آتش به پا کرد +عکس

راز وجود اسپرم مردانه در معده دانش آموزان یک مدرسه

پیشنهاد شرم آور مرد 70 ساله و پولدار تهرانی به دختر 22 ساله سرایدار + عکس

سهیل زن دوستش را در 20 روز مال خود کرد !

حمله وحشیانه با چوب به نمازگزاران در مسجد + فیلم

سرنوشت یک جوان که عاشق دختر همسایه بود و شاهد قتل در باغ

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها