کدخبر: 404306 218

رکنا: زن و شوهر میانسالی که با طرح نقشه ای شوم، به اشیای عتیقه دستبرد زده بودند با هوشیاری ماموران یگان حفاظت میراث فرهنگی، در چنگ قانون گرفتار شدند. فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در تشریح این ماجرا به خراسان گفت: ماموران ستاد حفاظت میراث فرهنگی از طریق منابع مردمی به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد زن و مرد میانسالی قصد دارند، اشیای عتیقه را در مشهد به فروش برسانند.

به گزارش رکنا، سرهنگ مجید کیانی مقدم افزود: بلافاصله بعد از دریافت این گزارش، گروه زبده ای از ماموران ستاد حفاظت میراث فرهنگی وارد عمل شدند و به تحقیق در این باره پرداختند. وی بیان کرد تنها راه دستگیری فروشندگان و کشف اشیای عتیقه، تطمیع آنان بود. به این ترتیب، نیروهای انتظامی فردی را به عنوان خریدار اشیای عتیقه وارد این ماجرا کردند تا با پیشنهاد مبالغ بیشتر بتواند فروشندگان را تطمیع کند تا آنان اشیای عتیقه را از محل اختفا بیرون بکشند. وی اضافه کرد: پس از تجزیه و تحلیل های اطلاعاتی، مشخص شد فروشندگان اشیا زوج میانسالی هستند که ساعتی قبل از خواف وارد پایانه مسافری مشهد شده اند بنابراین خریدار صوری در پایانه مسافری با آنان قرار گذاشت و فروشندگان تصویر اشیا را ازداخل لپ تاپ به وی نشان دادند اما در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد که اشیای عتیقه در اسباب و اثاثیه همراه این زوج جاسازی شده است به همین دلیل پس از صدور دستورات لازم، نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی بلافاصله، متهمان را دستگیر و به کلانتری فیاض بخش هدایت کردند. سرهنگ کیانی مقدم تصریح کرد: در بازرسی از لوازم همراه این زوج هشت دستگاه تلفن همراه، لپ تاپ و سه قطعه شیء تاریخی به همراه مقداری مواد مخدر Drugs کشف و ضبط شد. فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این زوج میانسال در بازجویی ها به نقشه ای شوم برای دستبرد به اموال یک خانواده دیگر در خواف اعتراف کردند.

وی گفت: بررسی های بیشتر نشان داد این زوج به عنوان مهمان به منزل یکی از دوستانشان رفته اند و پس از چند روز پذیرایی با طرح نقشه ای شوم اشیای تاریخی را به سرقت Stealing برده اند. سرهنگ کیانی مقدم درباره نقشه این زوج اضافه کرد: آن ها با خوراندن مواد بیهوش کننده به اعضای خانواده، اشیای تاریخی و دیگر لوازم را در حالی به سرقت برده اند که مرد میانسال به مواد مخدر اعتیاد دارد. وی گفت: این زوج قصد فروش اشیای تاریخی را در مشهد داشتند که با حضور به موقع نیروهای یگان حفاظت در چنگ عدالت گرفتار شدند.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

مرگ 33 زن و دختر جوان به خاطر جراحی زیبایی پایین تنه + عکس

بلایی که داخل ماشین بر سر نوعروس تهرانی آمد/ حسن به اعدام محکوم شد+عکس

مرگ پسر خرمشهری هنگام شارژ تلفن همراه + عکس

این دختر 18 ساله چادری کیست؟!+ عکس و جزییات هولناک

اعتراف به قتل یکی از قوی ترین مردان ایران + عکس قاتل و مقتول

قتل نوعروس در روز هفتم ماه عسل / داماد اعتراف کثیفی کرد + عکس

گفتگوی تلخ با مادر پسر 12 ساله آبادانی که خودکشی کرد / من گدایی کردم نه تن فروشی + فیلم و عکس

پسر عاشق پیشه پس از ازدواج دختر خاله اش رفتار شیطانی کرد

دیده شدن یک روح در فیلمی که اتفاقی گرفته شد + فیلم

تجاوز به دختر شیرازی در خانه جوان شیطان صفت /  شهلا معلم خصوصی بود + عکس

 شوهرم را خواب کرد و بالای سرم آمد! / نقشه مرد شیطان صفت برای تصاحب زن جوان یک مرد ناشنوا در مشهد

سرانجام نامعلوم سلاطین موادمخدر ایران/ از تمساح خلیج تا حسین پنجک

خواب 4 میلیارد تومانی تبهکاران تهرانی در خانه اعیانی پسر تاجر + عکس

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها