کدخبر: 381054 ارسال پرینت 34511

حوادث رکنا: رییس کل دادگستری دادگستری آذربایجان غربی گفت: جلسه محاکمه عاملان قتل فجیع در مهاباد پس از صدور کیفرخواست از سوی دادسرا به دادگاه کیفری یک مهاباد ارجاع شده بود که دادگاه پس از بررسی‌های دقیق و فنی پنجشنبه برگزار کرد.

حجم ویدیو: 7.14M | مدت زمان ویدیو: 00:01:04

توکل حیدری رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری جلسه محاکمه عاملان قتل Murder فجیع در مهاباد گفت: این پرونده پس از صدور کیفرخواست از سوی دادسرا به دادگاه کیفری یک مهاباد ارجاع شده بود که دادگاه پس از بررسی‌های دقیق و فنی در روز جاری جلسه رسیدگی به اتهامات عاملان قتل مهاباد را برگزار کرد.

وی افزود: پس از رسیدگی مفصل آخرین دفاع از متهمان اخذ گردید و محاکمه ۳ نفر به اتهام مشارکت در قتل و یک نفر به اتهام معاونت در قتل انجام شد.

رییس کل دادگستری استان آذربایجان غربی تصریح کرد: به احتمال زیاد رای پرونده ظرف یک هفته آینده صادر می‌شود.

مهرماه سالگذشته انتشار تصاویری از قتل صادق برمکی جوان ۱۹ ساله مهابادی در شبکه‌های اجتماعی بازخورد گسترده‌ای داشت که با ورود سریع قوه قضاییه مظنونان این قتل بازداشت و در اختیار مقامات قضایی قرار گرفتند.

توکل حیدری رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی ۱۰ مهر ماه ۹۶ با اعلام خبر دستگیری چهارنفر از عاملان قتل پسر جوان در مهاباد گفت: سوم مهرماه در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیس Police ۱۱۰ شهرستان مهاباد مبنی بر کشف جسد سوخته مجهول‌الهویه در جاده‌ای روستایی، مأمورین پلیس آگاهی به همراه بازپرس شعبه اول دادسرای مهاباد بلافاصله در محل حاضر شدند.

به گفته رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی پس از وصول گزارش، پرونده در شعبه اول بازپرسی دادسرای مهاباد تشکیل و بازپرس دستور تعیین هویت و تشخیص علت تامه فوت به پزشکی قانونی را صادر کرد.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی بیان کرده است: در جریان تحقیقات مشخص شد که جسد متعلق به شخصی به هویت صادق برمکی متولد ۱۳۷۷ ساکن مهاباد است.

حیدری ادامه داد: در این زمینه چهار نفر دستگیر که سه نفر از آن‌ها به اتهام مشارکت در قتل عمد با قرار بازداشت موقت و یک نفر نیز به اتهام معاونت در قتل عمد با قرار قانونی وثیقه به زندان Prison معرفی شده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با بیان اینکه تحقیقات تکمیلی در رابطه با انگیزه قتل ادامه دارد، توضیح داد: هر سه نفر به انجام اعمالی که منجر به قتل عمد مقتول شده اعتراف کرده و جسد جهت کالبدگشایی و تعیین علت فوت به پزشکی قانونی مرکز استان ارسال شده است.

در ادامه این مقام قضایی ۱۳ مهرماه سال گذشته گفته است: در تحقیقات اولیه در بازپرسی "د. د" در اقاریر خود انگیزه قتل را مسائل ناموسی عنوان کرده است.

وی با اشاره به تحقیقات دستگاه قضا برای پی بردن به دیگر ابعاد این قتل فجیع ادامه داد: تحقیقات در مورد دیگر زوایای این اتفاق ناگوار ادامه دارد و بازپرس پرونده به تحقیقات تکمیلی ادامه خواهد داد.

حیدری با بیان اینکه دستور رسیدگی فوق العاده و سریع این پرونده صادر شده است، گفت: رسیدگی سریع و عادلانه به این پرونده با توجه به ابعاد گسترده‌ای که این پرونده پیدا کرده است در دستور کار خواهد بود.

پس از وصول گزارش، پرونده در شعبه اول بازپرسی دادسرای مهاباد تشکیل و بازپرس دستور تعیین هویت و تشخیص علت تامه فوت به پزشکی قانونی را صادر کرد.

مصطفی حبیبی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان غربی نیز با اشاره به آخرین وضعیت پرونده قتل صادق برمکی ۴ دی ماه سال گذشته گفت: نظر پزشکی قانونی درباره این پرونده واصل و قرار مجرمیت و کیفرخواست صادر شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان غربی با بیان اینکه پرونده به دادگاه ارسال شد، گفت: براساس نظر پزشکی قانونی علت فوت سوختن و آتش زدن بوده است.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

مجری تلویزیونی با حجاب عجیبش جنجالی تر شد! + عکس

دختر خوش صدای ایرانی به جای خوانندگی به عقد شیخ نشین دوبی در آمد

این جوان عینکی را می شنانسید / او شبح عابر بانک ها است +عکس

راز مرد شیطان صفت را دزد موبایلش به پلیس تهران لو داد / شاکی پرونده دستگیر شد! + عکس

خالی کردن حساب مازندانی ها با نرم افزار جاسوسی

فیلم گفتگو با مردی که حتی به زن مهربان تهرانی هم رحم نکرد / این مرد را می شناسید + عکس

خفت کردن های سریالی زنان روی پل عابر پیاده شرق تهران

اسرار مرگ سریالی سه شوهر یک زن + عکس

حذف استقلال وپرسپولیس از آسیا؟ / خانم سربازرس AFC به وکیل ایرانی چه گفت؟

ازدواج کثیف مرد 52 ساله با دختر 6 ساله + عکس

الناز شاکر دوست بدون آرایش در طبیعت شمال + عکس

وقتی در خانه اش بلا سرم می آورد از من فیلم گرفت!

کتک زدن وحشتناک یک مرد توسط یک زورگیر و دزد خیابانی در مقابل مردم+ فیلم

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

  • ناشناس 9 0

    برای بررسی این پرونده یه مقدار دیر نشده جوان دسته گل یه خانواده به فجیع ترین شکل ممکن به قتل رسیده پرونده خیلی زودتر از اینا باید تکلیفش روشن میشد شاید کمی خانواده مقتول از دردشون کاسته میشد
    فقط اعدام

  • لیلا 7 0

    کاش بیشتر به جریحه دار شدن احساسات و عواطف عمومی توجه میشد قاتلین صادق روح همه ی مهابادی ها را جریحه دار کردند و این جرم آن ها را سنگین تر می کند باید جزای ضربه ی روحی و روانی که به ملت وارد کردند رو هم بپردازند کارشان شیطانی و خبیثانه بود همه ی ایران شاکی هستند و تنها با اعدام هر سه روح مان آرامش می یابد...

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها