به گزارش گروه حوادث Accidents رکنا، رئیس پایگاه سوم پلیس Police آگاهی تهران بزرگ در توصیح این خبر گفت : روز 18 فروردین ماه امسال پرونده ای با موضوع سرقت Stealing منزل از کلانتری 125 یوسف آباد به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که طی آن سارق پس از بیهوش کردن صاحبخانه و دیگر افراد حاضر در داخل خانه اقدام به سرقت وجوهات نقد ، طلاجات و نهایتا یک دستگاه خودرو سواری پرشیا کرده بود .

مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت : " شب گذشته نظافت چی ساختمان به نام مهدی ، داخل خانه در حال نظافت بود ؛ پس از پایان کار و صرف شام ، این شخص ( مهدی ) اقدام به آوردن آبمیوه برای بنده و دو میهمان داخل خانه نمود ؛ پس از دقایقی کوتاه دیگر متوجه ی چیزی نشدیم ؛ [ پس از گذشت نزدیک به 24 ساعت ] زمانیکه به هوش آمدیم متوجه سرقت وجوهات نقد داخل خانه ، سکه و طلاجات ، گوشی های تلفن همراه و یک دستگاه خودرو پژو پرشیا متعلق به میهمانان از داخل پارکینگ ساختمان شدیم " .

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده سرقت منزل به شیوه بیهوشی ، پرونده های مشابه دیگری به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واصل شد که در آن ها ، فردی در پوشش دوست اقدام به سرقت یک دستگاه خودرو پراید کرده بود ؛ یکی از شکات اخیر در اظهاراتش عنوان کرد : " از حدود 6 ماه پیش شخصی به نام مهدی . ق که به عنوان مشتری به مغازه آرایشگری من مراجعه می کرد ، در ساعت 23:00 مورخه 28/01/1397 به مغازه من در خیابان رسالت – خیابان مدائن مراجعه کرد و از من درخواست کرد تا در زمان بازگشت به منزل او را نیز تا میدان آرژانتین برسانم ؛ در میانه ی مسیر بودیم که مهدی با خوراندن چای مرا بیهوش کرد ؛ زمانیکه به هوش آمدم در بیمارستان بستری بودم و آنجا بود که متوجه شدم مهدی پس از بیهوش کردنم اقدام به سرقت خودرو شخصی پراید و همچنین سرقت عابربانک و برداشت مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومان از داخل حساب کرده است " .

کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با انجام اقدامات پلیسی و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار به نام مهدی . ق ( متولد 1358 ) با بیش از 8 فقره سابقه دستگیری به اتهام سرقت و ... شدند ؛ بررسی سوابق متهم حکایت از آن داشت که مهدی در مورخه 05/10/1396 با تأمین قرار از زندان Prison آزاد شده اما مراجعتی به محل زندگی اعضای خانواده اش در منطقه تهرانپارس مراجعه نداشته است .

درشرایطی که از متهم پرونده هیچگونه آدرس و نشانی مشخصی وجود نداشت اما کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی موفق به شناسایی محل تردد "مهدی . ق" در منطقه شهرری شده و سرانجام در ساعت 17:00 مورخه 14/02/1397 موفق به دستگیری وی شدند .

متهم پس از دستگیری صراحتا به سرقت های متعدد به شیوه بیهوشی در مناطق شمال تهران ( تجریش ، زعفرانیه ) ، یوسف آباد ، نارمک و ... اعتراف کرد .

متهم در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : سوژه های خود را از طریق آشنایی بابت انجام کارهای خدماتی و یا طرح دوستی مورد شناسایی قرار می دادم و پس از جلب اعتماد ، با خوراندن قرص و داروی بیهوشی آنها را بیهوش کرده و اقدام به سرقت اموال آنها می کردم ؛ .... ؛ اگر از قبل با سوژه های خود آشنایی داشتم به این شیوه کار می کردم اما بعضی اوقات و به صورت رهگذری نیز اقدام به سرقت می کردم .

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی ، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم گفت : با توجه به سوابق متعدد متهم در ارتکاب جرایم مختلف ، اعتراف صریح به سرقت های بعنف به شیوه بیهوشی و به منظور شناسایی دیگر شکات و مالباختگان ، هماهنگی های لازم با بازپرس محترم شعبه هفتم دادسرای ناحیه 34 تهران جهت انتشار بدون پوشش تصویر متهم انجام شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سهروردی شمالی – خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

یک مقام مسئول زن با لباس بندری به محل کار خود رفت +عکس

فوری / بن سلمان با اصابت 2 گلوله کشته شد

حمام خون در کازرون / 7 مرد کشته و زخمی شدند + جزییات

دانش آموز ایرانی گرداننده معروفترین سایت غیراخلاقی بود

گرفتاری شوم خانم روانشناس وقتی به خانه مجردی پسر روانی رفت + عکس

شیرجه رفتن متهم دستبند به دست از بالکن دادگاه + فیلم

مرگ تلخ پسر فداکار و یک بچه در کانال آب ورامین / توپ بچه در کانال افتاده بود!

پدر خانم بازیگر مشهور از شرمساری سکته کرد + عکس

زن جوان مرابه خانه اش برد وقتی برادرش آمد مرا در حمام پنهان کرد! / مرد پولدار تهرانی در دام افتاده بود!

ماجرای یک آدم ربایی مرموز در تهران + عکس

آخرین خبر از پرونده قاتل سلاله 5 ساله + عکس

خواستگار خطاکار به خاطر حمله به سارا در دانشگاه تهران محاکمه شد

تله شیطانی شیدا برای مردان پولدار تهرانی / در حمام مخفی شدم اما همه چی لو رفت!

پسر عاشق پیشه از حمله خونین به دختر دانشجو در دانشگاه هنر تهران گفت

سارقان مسلح منکر قتل افسر پلیس کرج شدند + عکس

تصادف خونین سرمربی در جاده شمالی

پلیس اخراجی تهران بار دیگر محاکمه شد / او در یک باغ آدم ربایی کرده بود

آیا این خبر مفید بود؟