کدخبر: 379952 ارسال پرینت 513

حوادث رکنا: با اعلام حریق در یک مسجد به همراه سایر همکاران از چند ایستگاه به محل اعزام شدیم. حریق به علت اتصالی سیم برق در زیرزمین در حال ساخت این مسجد رخ داده بود.

قبل از ما یک گروه دیگر به محل رسیده بودند. با یکی از همکاران وارد زیرزمین شدیم اما شدت دود به حدی بود که ورود امکان نداشت. همکارم در محل ماند و من برای آوردن شلنگ به سمت خروج رفتم اما ساق پایم به یک تیزی خورد و از شدت ضربه دلم ضعف رفت و چند دقیقه‌ای روی زمین نشستم.

ناگهان صدای همکارم که تقاضای کمک داشت به گوشم خورد. سریع بلند شدم و لنگ‌لنگان خودم را به همکارانم رساندم. آن‌ها برای کمک به همکار گرفتار در میان دود رفتند، اما شدت دود جلوی ورود را گرفته بود و در نهایت یکی از همکاران با بستن ماسک اکسیژن توانست، همکار مصدوممان را بیرون بکشد در حالی که کف از دهانش آمده بود. تلاش مجددی‌ برای ورود به زیرزمین انجام دادیم که در کمال ناباوری متوجه شدیم علت این همه دود همکاران خودمان هستند و بدون توجه به راه ورودی در حال پاشیدن آب روی آتش از یکی از پنجره‌های پشتی ساختمان هستند.

با داد و فریاد از آن‌ها خواستیم که عملیات را متوقف کنند، اما صدای‌ ما را نشنیدند. معاون عملیات سریع خودش را به آن‌ها رساند و دستور توقف عملیات را داد. با کم شدن دود توانستیم به درون زیرزمین برویم و دقایقی بعد آتش خاموش شد.

پس از پایان عملیات فهمیدیم که باز هم خدا ما را از یک بلای بزرگ حفظ کرده است. گروه اول آتش‌نشانان پس از رسیدن به محل به دنبال راهی برای رسیدن به آتش بوده‌اند که در پشتی زیرزمین توجه‌ آن‌ها را جلب می‌کند، آن‌ها با این تصور که پشت در، پله هست، آماده ورود به زیرزمین می‌شوند، اما هنگام ورود شعله‌های آتش از در بیرون زده و راه آن‌ها را سد می‌کند.

این اتفاق چندبار دیگر هم تکرار می‌شود و هر‌بار آتش مانع ورود آتش‌نشانان می‌شود که بالاخره آن‌ها بی‌خیال ورود می‌شوند. پس از خاموش شدن آتش و فروکش کردن دود، مشخص شد که هنوز پله‌ای پشت در ساخته نشده و اگر همکارانمان وارد می‌شدند مستقیم به دل آتش سقوط می‌کردند.

روایتگر این خاطره رجبعلی یزدانی، یکی از آتش‌نشانان مشهد است، که پس از سال‌ها خدمت و امدادرسانی به شهروندان، لباس مقدس آتش‌نشانی را از تن درآورد و بازنشسته شد.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

آزار شیطانی سیمین جلوی چشمان سعید در پارک / در تهران رخ داد + عکس

وقتی نوعروس دستگیر شد، داماد راز سیم کارت مخفی او را فهمید

تجاوز مامور پلیس به زنی که برای شکایت از تجاوز نزدش رفته بود! + عکس

فوری/ جسد مومیایی پیدا شده در شهر ری قطعا رضاشاه است ! + جزییات ناگفته

حمام خون در مینی بوس دانش آموزان در خرم آباد +عکس

فوری / عامل شلیک وحشتناک در گلوبندک تهران کیست؟! / یک مرد کشته شد

ریحانه وقتی وارد خانه شد به جای مهمانی مسعود را تنها دید

ناگفته های تیراندازی خونین در عروسی شیرازی ها / 34 نفر به رگبار بسته شدند

پدری به سبک داعشی ها سر دختر 2 ساله اش را برید/ او لذت می برد + عکس

علی پروین چرا پنج شنبه دستگیر شد؟

دزد بی رحم به التماس های دختر جوان توجه نکرد/ این مرد امروز اعدام شد+عکس

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها