کدخبر: 379196 ارسال پرینت 5870

حوادث رکنا: مرد جوان به تصور اینکه خطر سرقت فقط برای خانم ها است، با سوارشدن در یک خودرو مسافربرنما، مورد حمله و سرقت قرار گرفت اما سارقان توسط ماموران پلیس در یک سفره خانه سنتی، شناسایی و دستگیر شدند.

از ترس مثل بید به خود می لرزیدم! صدای قلبم را می شنیدم و تیزی چاقو را روی گلویم احساس می کردم، خواهش و تمنا هم اثری نداشت. یکی از آنها با صدای کلفت، گفت: "مثل بچه آدم جیب هایت را خالی کن و حرف مفت هم نزن!"

با دست های لرزان، تلفن همراه و کیف پولم را به او دادم. آنقدر داخل ماشین فشار روی گردنم آورده بود که احساس می کردم خون به مغزم نمی رسد. چشم هایم را بسته بودم و اشک می ریختم.

چند دقیقه ای گذشت؛ خودرو در بیابان های حاشیه شهر توقف کرد. 4 نفر دیگر هم با موتورسیکلت آمدند، قیافه شان نشان می داد که اراذل و اوباش هستند و تا جایی که می خوردم، کتکم زدند. می ترسیدم بلایی سرم بیاورند؛ اما رهایم کردند و پا به فرار Escape گذاشتند! با سر و وضع به هم ریخته، خودم را به اولین کلانتری رساندم.

موضوع را به پلیس Police اعلام کردم و ماموران وارد عمل شدند. پلیس خیلی زود 2 نوجوان شرور را که عاملان اصلی زورگیری های سریالی بودند، را در یک سفره خانه سنتی دستگیر کرد.

مرد جوان نفس عمیقی کشید و افزود: ساعت 9 شب منتظر تاکسی بودم که یک پژو 405 شخصی ایستاد و من سوار شدم. تصور می کردم چون مرد هستم، کسی نمی تواند برایم مشکل ایجاد کند و این مسائل و تهدیدات بیشتر برای خانم هاست؛ ولی حقیقت چیز دیگری بود و لحظه وحشتناکی را تجربه کردم. آنان دزد The Thief از آب درآمدند و مرا ربودند.

توصیه پلیس

بارها در توصیه های پلیسی به شهروندان هشدار داده ایم که برای ترددهای شهری و بین شهری، از خودروهای مسافربر عمومی مانند تاکسی، اتوبوس و مینی بوس های که دارای علائم ویژه است، استفاده کنند تا فرصت سوء استفاده برای مجرمان خیابانی فراهم نشود.

اینکه یک مرد جوان تصور می کند تهدید، زورگیری و سرقت Stealing توسط سارقان مسافربرنما فقط برای خانم ها خطرناک است، تصوری اشتباه بوده؛ چراکه در نمونه هایی شاهد وقوع سرقت با این ترفند از مردان جوان نیز بوده ایم.

همچنین در این رابطه به شهروندان توصیه می کنیم از همراه داشتن پول نقد خودداری کرده و اگر ناچار به این کار هستند، از یک فرد آشنا و مطمئن بخواهند آنها را تا بانک یا مقصد مورد نظر همراهی کند.

یکی از ترفندهای سارقان مسافربرنما، خوراندن شیرینی، نوشیدنی و دیگر مواد خوراکی به بهانه نذری و...، به مسافران است که در این رابطه نیز باید شهروندان عزیز هوشیار بوده و خوراکی و نوشیدنی از افراد ناشناس قبول نکنند.

گاهی نیز افرادی به عنوان مسافر یا حتی راننده در خودروهای مسافربر شخصی غیرمجاز حضور دارند و به بهانه های مختلف و از سر گلایه یا تعریف و تمجیدهای بی جهت، از وضعیت مالی خود و خانواده شان یا با ارائه پیشنهادهای واهی مبنی بر استخدام، ازدواج، تسهیلات بانکی، خرید خودرو و...، سر صحبت را باز می کنند تا اطلاعاتی به دست بیاورند؛ باز هم تاکید می کنیم، ارائه هرگونه اطلاعات شخصی از وضعیت مالی و دیگر موضوعات زندگی خصوصی شما، می تواند زمینه سوء استفاده و کلاهبرداری را برای مجرمان که با چهره ای دوستانه ممکن است خود را به شما نزدیک کنند، متصور سازد.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

زنم در روابط زناشویی از پزشک مشاور تلویزیونی مدام تعریف می کرد من هم سرش را بریدم! +عکس

خودکشی راننده تاکسی در فرودگاه امام خمینی

انفجار مرگبار در مراسم عروسی در خمینی شهر

گوش قطع شده سرباز جوان به بازوی او پیوند زده شد! +عکس

این دامدار سوادکوهی به ماده پلنگ آبستن گرفتار در تله هم رحم نکرد! +عکس

اعتماد به یک زن غریبه در اتوبوس آغاز سقوط من به منجلاب و تباهی بود

ماجرای لو رفتن محموله بزرگ طلا به مقصد ایران در دوبی / 11 میلیون دلار فقط برای انتقال داده بودیم + جزییات

مرگ معمایی پسر جوان آبادانی در خانه مجردی / او لباس در تن نداشت

درخواست طلاق از سرباز عقد کرده به خاطر 6 ماه اضافه خدمت!

دروغی که باعث شد مردم یاسوج از خانه های خود فرار کنند!

تجاوز وحشیانه مرد شیطان صفت به دختر جوان در روز بارانی+ عکس

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها