خبر ویژه :

پرونده کدخبر: 372336 ارسال پرینت 80

حوادث رکنا: فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال وبختیاری از دستگیری باند حفاران غیر مجاز در روستای دستگرد امامزاده از توابع شهرستان شهرکرد خبر داد.

سرهنگ محسن زمانی اظهار داشت: روز گذشته پیرو اخبار واصله از منابع و مخبرین محلی و طی یک عملیات اطلاعاتی و امنیتی، فرماندهی یگان حفاظت استان موفق به متلاشی نمودن یک باند 9 نفره حفاران غیر مجاز در حین حفاری در منطقه تاریخی کمه روستای دستگرد امامزاده از توابع شهرستان شهرکرد شد که از این تعداد 5 نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد و 4 نفر دیگر از محل حادثه Incident متواری شدند.

وی با اشاره به اینکه در این حوزه پرونده‌ای تشکیل و موضوع از طریق مراجع قانونی در حال پیگیری است، افزود: از این متهمان تعداد 3 دستگاه فلزیاب و ادوات حفاری کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال وبختیاری بیان کرد: هم استانی های عزیز در صورت مشاهده مواردی از این قبیل می‌توانند به صورت شبانه روز با شماره‌های 33342912 و 33335158 تماس حاصل کنند.

زمانی خاطرنشان کرد: به استناد ماده 562 قانون Law مجازات اسلامی هرگونه حفاری و کاوش به قصد بدست آوردن اموال تاریخی – فرهنگی، ممنوع بوده و مرتکب به حبس از 6 ماه تا 3 سال و ضبط اشیاء مکشوفه به نفع سازمان میراث فرهنگی کشور و ضبط آلات و ادوات حفاری به نفع دولت محکوم می‌گردد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند