کدخبر: 270997 ارسال پرینت 18249

رکنا: حکم مرگ دو مردی که در جریان پرونده‌های جداگانه مرتکب قتل شده بودند در دیوان عالی کشور مهر تأیید خورد. متهمان در صورتی که موفق به جلب رضایت اولیای‌دم نشوند به زودی قصاص خواهند شد.

اولین متهمی که حکم قصاص او در شعبه 29 دیوان عالی کشور مورد تأیید قرار گرفت، مردی 29 ساله به نام مراد است. او هشتم شهریورماه سال 91، به اتهام قتل Murder همسرش لیلا در شهرستان پاکدشت بازداشت شد. در تحقیقات مادر مقتول به مأموران گفت: دخترم همیشه با شوهرش درگیر بود و بارها آثار کبودی را روی صورت و بدنش دیده بودم که از شوهرش کتک خورده بود. او گاهی از خانه فرار Escape می‌کرد و گرسنگی می‌کشید، به همین دلیل در یک‌ساختمان پزشکان راه‌پله‌ها را تمیز می‌کرد تا درآمدی داشته باشد و بتواند زندگی کند. چند بار با او صحبت کردم تا از شوهرش طلاق بگیرد، اما به خاطر دخترش راضی نشد و حاضر بود بسوزد و بسازد. من از دامادم اخلاق خوشی ندیده‌ام و به او مشکوک هستم.

سپس دختر چهار‌ساله مقتول نیز به مأموران گفت: من از پدرم متنفرم. او مادرم را مقابل چشمانم کشت. آنها همیشه با هم درگیر بودند و در آخرین درگیری پدرم مادرم را هل داد، بعد از آن به آشپزخانه رفت و با چاقوی آشپزخانه مادرم را به قتل رساند.

بعد از توضیحات مادر و دختر مقتول، متهم تحت بازجویی قرار گرفت و در بازجویی‌ها با انکار جرمش گفت: دخترم بعد از فوت همسرم با خانواده مادری‌اش زندگی می‌کند به همین دلیل تحت‌تأثیر حرف‌های آنها قرار گرفته است. من همسرم را نکشتم و او خودکشی کرده است. متهم در خصوص روز حادثه Incident گفت: به خاطر مشکلات شغلی ناچار شدم سند ماشینم را به نام برادرم بزنم. وقتی همسرم فهمید ناراحت شد و با هم درگیر شدیم. برای اینکه آرام شود به اتاق رفتم و خوابیدم. وقتی بیدار شدم همسرم در حالی که مشغول خردکردن گوشت بود با دیدن من بار دیگر شروع به جر و بحث کرد و بعد از آن به خاطر عصبانیت یکباره چاقو را داخل شکمش فرو کرد. متهم با انکار جرمش در مراحل متعدد بازجویی‌ها، اما بنا به شواهد و مدارک موجود به اتهام قتل عمد روانه زندان Prison شد. پرونده بعد از کامل شدن بررسی‌ها جهت رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و روی میز هیئت قضایی قرار گرفت. در جلسه رسیدگی بعد از درخواست قصاص از سوی اولیای‌دم، متهم به قصاص محکوم شد. این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد و توسط قضات شعبه 29 دیوان مورد تأیید قرار گرفت. بنابراین متهم در یک قدمی مرگ قرار دارد.

قتل دوست معتاد Addicted به خاطر زن مورد علاقه

دومین متهم جوان 30 ساله‌ای به نام علی است که به اتهام قتل دوستش پیمان 29 ساله در تاریخ سی‌ام اردیبهشت‌ماه‌ سال 91 با اقرار به جرمش دستگیر شد. علی در بازجویی‌ها گفت: من و پیمان با هم مواد مصرف می‌کردیم و مشغول خرید و فروش مواد بودیم تا اینکه با زنی به نام فرح آشنا شدیم. او هم معتاد به مواد مخدر Drugs بود و از ما مواد تهیه می‌کرد به همین دلیل چندبار در روز او را می‌دیدیم. این اتفاق باعث شد من و پیمان به فرح علاقه‌مند شویم و به خانه او رفت و آمد داشته باشیم. متهم در ادامه گفت: روز حادثه وقتی به خانه فرح رفته بودیم. بعد از مصرف مواد فرح حرفی زد که باعث درگیری بین من و مقتول شد. در آن درگیری مقتول عصبانی شد و با باتوم فنردار مرا کتک زد و من هم عصبانی شدم و یک چاقو از روی اجاق گاز در حیاط برداشتم و به سینه او زدم.

علی بعد از اقرار به جرمش روانه زندان شد و این پرونده بعد از کامل شدن بررسی‌ها به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. متهم در اولین جلسه رسیدگی بنا به درخواست اولیای‌دم به قصاص محکوم شد و این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد. قضات شعبه 24 دیوان بعد از رسیدگی این رأی را مورد تأیید قرار دادند و به این ترتیب متهم در یک قدمی چوبه‌دار قرار دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار زیر را از دست ندهید:

زن داعشی دستگیر شده ایرانی است / او به تروریست ها سرویس ... می داد

تروریست های حمله کننده به مجلس ایرانی بودند + عکس

وقتی تروریست ها حمله کردند در مجلس چه گذشت؟

فیلم وحشتناک از داعشی ها وحشی در مجلس

داعشی ها با اجساد شهدای حمله تروریستی به مجلس چه کردند؟

نماینده مجلسی که با تروریست های داعشی در ساختمان مجلس درگیر شد / با اسلحه پاسدار شهید به آن ها شلیک کردم... + عکس

چگونگی وارد شدم 4 جوان داعش از زبان سردار نجات +جزییات

تیراندازی به 7 زن و دختر در زنجان

نسرین 25 ساله در دادگاه گفت: این دو مرد مرا به بیابان های قرچک بردند و ... + عکس

اسیر خوی شیطانی کیوان شدم و حالا ...

اعتراف جدید دزد ناموس / حتی ضجه ها و التماس های زنان را نمی شنیدم و فقط به ... + عکس

اشک‌های ساناز 15 ساله در دادگاه طلاق تهران

من و پیمان هر دو به فرح علاقمند بودیم تا اینکه این زن حرفی زد که ... + عکس

اقدام عجیب پسر جوان به همراه دوست دخترش با مزدا 3 + عکس

گفته های سه تن از مجروحان تیراندازی مجلس از حادثه + عکس

زن صیغه ای مرد سرشناس دوربین مخفی در ساعت دیواری اتاق خواب نصب کرده بود تا اینکه ...

راننده مقصر قطار مترو در حادثه طرشت دستگیر شد + فیلم و عکس

به دوستم زنگ زدم و گفتم یک باغ خلوت پیدا کند و آخرین زن قربانی را 5 نفری به آنجا بردیم و ... + عکس

گزارش لحظه به لحظه از حمله داعش به مجلس / جزئیات + فیلم و عکس

صابر رئیسی هدف 5 گلوله قرار گرفت + عکس

روایت یک خبرنگار از حادثه تروریستی در مجلس + عکس و فیلم

گفته های سه تن از مجروحان تیراندازی مجلس از حادثه + عکس

من و پیمان هر دو به فرح علاقمند بودیم تا اینکه این زن حرفی زد که ... + عکس

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها