پرونده کدخبر: 255683 ارسال پرینت 386

رکنا: آتش سوزی بازار زرگران کرمانشاه علت یابی می شود.

پس از وقوع این حادثه کارگروه پیشگیری از حوادث مشابه در استان تشکیل شد تا از وقوع اقدامات مشابه جلوگیری شود.

به گزارش رکنا، محمدحسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه از تشکیل کارگروه پیشگیری از حوادث Accidents با حضور معاون دادستان کرمانشاه خبر داد و گفت: متاسفانه در عصر روز گذشته بازار Store زرگران کرمانشاه که بازاری سنتی و قدیمی است دچار حریق و آتش سوزی شد.
وی گفت: پس از وقوع این حادثه Incident بلافاصله تیم‌های امدادی، آتش نشانی، نیروی انتظامی و قضائی به محل حادثه اعزام شدند و توانستند کنترل حادثه را در دست گرفته و از گسترش حریق جلوگیری کنند. 
این مقام قضائی گفت: متاسفانه در این حادثه تعدادی از مغازه‌ها طعمه آتش شده و 7 نفر هم دچار سوختگی شدند. از این افراد دو نفر در بیمارستان بستری شده و الباقی به صورت سرپایی درمان شدند.
صادقی ادامه داد: دادستانی استان کرمانشاه پس از وقوع این حادثه در راستای انجام وظیفه خود یعنی حفظ حقوق مردم، تعدادی نیرو را در جهت حفظ و نگه داری اموال مردم و کسبه مامور کرد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه بیان کرد: ماموران از زمان حادثه تاکنون در خیابان‌های اصلی منتهی به بازار، پشت بام و ورودی بازار در حال گشت زنی هستند تا از دستبرد و حیف و میل احتمالی اموالی مردم جلوگیری کنند. البته اموالی هم که در این حادثه شناسایی شده بود به صورت امانی به شهرداری تحویل داده شد.
وی اظهار کرد: همچنین بلافاصله پس از وقوع این حادثه کارگروهی از دستگاه‌های مختلف از جمله دادستانی، اداره برق، آتش نشانی، شهرداری و ... تشکیل شد که مکان‌های دیگر استان که مستعد چنین اتفاقاتی هستند شناسایی شده و اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار خود قرار دهند.
صادقی در پایان در رابطه با علت آتش سوزی این بازار گفت: این موضوع در حال بررسی است، از آتش نشانی خواسته شده در کوتاه‌ترین زمان علت آن را مشخص کند و البته گمانه زنی‌های اولیه نشان می‌دهد که منشا آتش سوزی اتصال برق بوده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر