پرونده کدخبر: 255420 ارسال پرینت 744

رکنا: بازپرس پرونده تصادف زنجیره‌ای مشهد در واکنش به اعلام شکایت ناجا گفت: افتخارم این است که بر سر حقوق مردم با هیچ فرد و مسئولی مماشات نکرده‌ام.

به گزارش رکنا، ظهر روز چهارم فرودین ماه سال جاری درست زمانی که زائرین حرم امام رضا (ع) فاصله چندانی با مشهد مقدس نداشتند،4 تصادف Crash زنجیره‌ای در محورهای مواصلاتی استان خراسان رضوی رخ داد که منجر به مصدومیت 84 نفر و فوت دختری 77 ساله شد و خساراتی را نیز به همراه داشت.
هنوز ساعاتی از این ماجرا نگذشته بود که پرونده قضایی در این زمینه تشکیل و قاضی Judge اصولی صفار بازپرس شعبه 410 دادسرای مشهد به صورت فوق العاده به آن رسیدگی کرد و در این راستا مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای و فرمانده پلیس Police راه خراسان رضوی برای ارائه توضیحات به دادسرا احضار شدند.
تحقیقات برای بررسی ابعاد دیگر این پرونده ادامه داشت و بازپرس پرونده برای رسیدگی دقیق تر با حضور در بیمارستان وعیادت از مجروحان این حادثه، اظهارات آنان را نیز مورد توجه قرار داد.
قاضی محمد حسن اصولی صفار در حاشیه عیادت از مصدومان و مجروحان این تصادف زنجیره‌ای تاکید کرد که با مسببان و متخلفان سانحه تصادف زنجیره‌ای چهارم فروردین ماه در آزاد راه شهید شوشتری در هر مقام و با هر مسئولیتی که باشند بطور قاطع و بدون هر گونه اغماض برخورد قانونی می‌شود.
تحقیقات بازپرس پرونده به همین جا منتهی نشد و وی بار دیگر از صحنه تصادف بازدید کرد و صحنه را مورد بررسی قرار داد. قاضی اصولی صفار در حاشیه این بازدید اعلام کرد که برخورد قضائی قاطع با متخلفان و قانون Law شکنان نقش مهمی در کاهش حوادث Accidents رانندگی خواهد داشت لذا با جدیت و قدرت این موضوع پیگیری می‌شود.
در نهایت 10 روز پس از این حادثه Incident و در تاریخ چهاردهم فروردین ماه، بازپرس پرونده آخرین وضعیت این پرونده را تشریح کرد و قصور پلیس راه در به وجود آمدن این حادثه را محرز دانست.
البته رسیدگی به این پرونده به همین جا ختم نشده و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی نیز متهم دیگر این پرونده است که به گفته قاضی اصولی صفار تحقیقات قضایی در رابطه با وی همچنان ادامه دارد و و به مجرد تکمیل تحقیقات در اسرع وقت اطلاع رسانی خواهد شد.
اگرچه بازپرس پرونده پیش از این اعلام کرده بود که این پرونده همچنان در مرحله تکمیل تحقیقات قرار دارد و قصور پلیس به دلیل عدم اطلاع رسانی و عدم نصب علائم هشدار دهند محرز است و مسئولان را از دفاع از متهمان بر حذر داشته بود؛ اما سخنگوی نیروی انتظامی ظهر امروز خبر داد که معاونت حقوقی پلیس راه از بازپرس پرونده تصادف در آزاد راه شهید شوشتری مشهد به علت رفتار و قضاوت Judgment شتابزده و اظهارات خارج از  دایره عرف و قانون، نزد مراجع صالحه شکایت کرده است که قاضی اصولی صفار در واکنش به این اقدام پلیس راه ناجا این قبیل اقدامات را امری بدیهی و عادی در کار قضاوت دانست.
وی در واکنش به این خبر گفت: در شغل قضاوت شکایت از قاضی یک امر عادی و طبیعی است و برای بنده نیز این اقدام، اتفاق جدید، تازه و غیر منتظره‌ای نیست.
قاضی اصولی صفار با بیان اینکه افتخارم در طول سال‌های قضاوت این بوده که به لطف خداوند متعال و دعای مردم برای استیفای حق و حقوق مردم تحت تاثیر تهدید و تطمیع از جانب افراد عادی و حتی مسئولان قرار نگرفته‌ام، تاکید کرد: بنده همواره به وظیفه ذاتی خود که همان احقاق حقوق مظلومین و ستم دیدگان است عمل کرده و با هیچ فرد عادی و یا مسئولی تعارف نداشته و مماشات نکرده‌ام و نخواهم کرد و به قانون که فصل الخطاب است، عمل می‌کنم.
بازپرس شعبه 410 دادسرای مشهد افزود: تشخیص صلاحیت رسیدگی یا عدم رسیدگی با قاضی پرونده است و اگر هر زمان قاضی به این نتیجه برسد که صلاحیت رسیدگی ندارد پرونده را به مرجع صالحه ارسال می‌نماید.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به صلاحیت عام دادسرا اعتقاد به ادامه تحقیقات و رسیدگی دارم و مطابق تحقیقات صورت گرفته و اسناد موجود در پرونده، قصور و کوتاهی متوجه پلیس راه است و مشغول ادامه تحقیقات در رابطه با مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای هستم که به محض تکمیل تحقیقات اطلاع رسانی خواهد شد.
منبع: میزان 

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر

 • امیر 3 0

  دیواری کوتاهتر از ناجا پیدا نشد دوباره!

 • خودم 3 0

  این قصور ها در مملکت ما یک چیز عادیه اون چیزی که غیر عادیه عملکرد این بازپرسه (اگه درست باشه)

 • حسن نظری 0 1

  سلام به همه با دعا برای سلامتی و شکر نعمت های خدا . آفرین به همه مسئولین نترس وبا وجدان شعاری که همیشه وهمه جا میگویم و طی عمری که خداوند متعال داده و مسئولیت های سنگین دوران گذشته خداوند کمک کرده سربلند باشم ( وجدان یگانه محکمه ای است که نیاز به قاضی ندارد )اولین باری است که من شنیده ام که قاضی شخصا تحقیق میکند و با دیگران ملاقات کرده خدا کمک کند و سلامت باشد .

 • جابر 3 0

  بیچاره کارکنان ناجا به ویژه پلیس راه که شبانه روز تو کف خیابان و جاده ها برای امنیت مردم زحمت می کشند و به جای قدردانی از زحمات اینگونه محاکمه شوند در واقع همه ما می دانیم که ما ایرانی ها هیچ وقت قوانین رانندگی را رعایت نمی کنیم چه بسا که بیشتر تصادفات علت آن سرعت و سبقت غیر مجاز می باشد و مسلما در این حادثه سرعت غیر مجاز یکسری افراد باعث تصادف شده است و هر کسی با دیدن تصاویر خودروها می تواند تشخیص دهد که خسارت وارد شده به خودرو ها مستلزم این بوده که خودرو ها دارای سرعت زیادی بوده اند درواقع درصورتی که هوا مه آلود باشد هر رانندده ای ناخوآگاه چراغ خطر مه شکن و راهنماها را روشن کرده و با فاصله زیادی و حداقل سرعت 20 الی 40 رانندگی می نماید .