پرونده کدخبر: 254861 ارسال پرینت 1003

رکنا: مرد شیاد در نقش دکتر در سمینارهای پزشکان به فریب خانم دکترها می پرداخت.

به گزارش رکنا، سردار کامرانی صالح رئیس پلیس Police استان البرز در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی دریافت یک فقره پرونده قضائی از یکی از شهرهای غربی کشور  به دادسرای عمومی و انقلاب کرج و ارجاع آن به پلیس آگاهی استان البرز مبنی بر اغفال از سوی یک پزشک قلابی در پوشش سرمایه‌گذاری در امر خرید مطب، پیگیری موضوع در دستور کار مأموران جعل و کلاه‌برداری این پلیس قرار گرفت.
وی گفت: جزئیات پرونده حاکی از آن بود که خانم دکتر، مهر سال گذشته جهت شرکت دریکی از سمینارهای مراکز آموزش مربوط به تهران رفته بود و با شخصی که خود را به‌عنوان پزشک متخصص معرفی کرد آشنا شد.
کامرانی صالح افزود: طبق اظهارات شاکی پس از گذشت مدتی از آشنایی این دو نفر و برقراری ارتباط تلفنی، متهم برای جلب اعتماد مالباخته به وی پیشنهاد ازدواج می‌دهد که با تحت تأثیر قرار دادن عواطف خانم دکتر از او می‌خواهد تا برای دریافت شکایات تسهیلات بانکی به‌منظور خرید مطب با وی شریک شود.
رئیس پلیس استان البرز افزود: خانم دکتر که به حرف‌های متهم کاملاً اعتماد کرده بود، مبلغ ۶۵۰ میلیون ریال را به‌حساب وی واریز کرد، اما فرد کلاهبردار به بهانه‌های مختلف از تحویل سهم این خانم دکتر و استرداد وجه به وی طفره رفته و پس از مدتی مشخص شد که مرد جوان درواقع پزشک نیست و با به‌کارگیری روش‌های متقلبانه از طعمه‌های خود کلاه‌برداری کرده و وجه دریافتی را به‌حساب همسرش واریز می‌کرد.
وی گفت: مأموران بلافاصله وارد عمل شده و با انجام تحقیقات تکمیلی آدرس متهمان را در کرج شناسایی و پس از اطمینان از حضور متهمان در خانه، در یک عملیات غافلگیرانه هر دو متهم را دستگیر و به همراه پرونده متشکله به دادسرای شهرستان ارومیه منتقل کردند.
کامرانی صالح گفت: متهمان دستگیرشده در بازجویی‌های مأموران به جرم Crime خود مبنی کلاهبرداری از شهروندان در شهرهای کرج، تهران و ارومیه با معرفی خود به‌عنوان پزشک متخصص اعتراف کرده و اذعان داشتند که تاکنون با این شیوه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال پول از شهروندان کلاه‌برداری کرده‌اند.
رئیس پلیس استان البرز درباره شگرد متهمان گفت: متهم اصلی با حضور در سمینارهای پزشکی با معرفی خود به‌عنوان پزشک متخصص پس از آشنایی با پزشکان به‌ویژه خانم مجرد و پیشنهاد ازدواج به آن‌ها و جلب اعتماد طرف مقابل به بهانه خرید مطب و سرمایه‌گذاری در این امر از سوژه‌های خود کلاهبرداری کرده و برای این‌که کسی به وی شک نکند مبلغ دریافتی را به‌حساب همسرش واریز می‌کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر