پرونده کدخبر: 250606 ارسال پرینت 1292

رکنا: در پی کشف بقایای اسکلت نزدیک به 800 کودک در زیرزمین اقامتگاهی متعلق به کلیسا، دولت ایرلند اعلام کرده است دامنه تحقیقات خود را به تمامی صومعه ها و اقامتگاه مادران مجرد و یتیم خانه های متعلق به کلیسا طی دهه های گذشته گسترش خواهد داد.

در پی کشف بقایای اسکلت نزدیک به 800 کودک در زیرزمین اقامتگاهی متعلق به کلیسا، دولت ایرلند اعلام کرده است دامنه تحقیقات خود را به تمامی صومعه ها و اقامتگاه مادران مجرد و یتیم خانه های متعلق به کلیسا طی دهه های گذشته گسترش خواهد داد.

این گور دسته جمعی در زیرزمین یتیم خانه و اقامتگاهی در شهر تیوم کشف شده و طبق اعلام دولت جمهوری ایرلند، این کودکان در بیش از 20 اتاقک و محفظه در زیرزمین ساختمانی دفن شده اند که تا دهه 60 میلادی محل اقامت راهبان و مادران مجرد و کودکان یتیم بوده و به کلیسا تعلق داشته است.

اندا کنی، نخست وزیر جمهوری ایرلند در باره آغاز این تحقیقات گفت: «این اتفاق در زمان خیلی قدیمی اتفاق نیفتاده است بلکه در زمان ما بوقوع پیوسته است. ضرورت دارد که به سرعت، به شکلی موثر و با حساسیت زیاد این تحقیقات را انجام بدهیم. آنچه که در اینجا اتفاق افتاده وضعیت وحشتناکی است بویژه برای آنهایی که با کودکان و نزدیکانشان به این شکل رفتار شده است.»برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر