رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با اشاره به اعترافات سارقان حرفه ای تشریح کرد

پرونده کدخبر: 250601 ارسال پرینت 1162

رکنا: دزدان سابقه داری که پس از آشنایی در زندان، باند «ال 90 ها» را تشکیل داده بودند پس از دستبرد به حدود 500 خودروی ال 90 در مشهد، در حالی دستگیر شدند که هنگام تعقیب و گریز به سوی مردم شلیک می کردند.

رئیس پلیس Police آگاهی خراسان رضوی در تشریح جزئیات چگونگی دستگیری و اعترافات اعضای باند «ال 90 ها» به خراسان گفت: آبان ماه گذشته، سارقان به یک خودروی ریو که در حاشیه یکی از خیابان های مشهد پارک شده بود، دستبرد زدند.سرهنگ کارآگاه حمید رزمخواه افزود: در ماجرای این سرقت، میلیون ها تومان لوازم و تجهیزات پزشکی به سرقت Stealing رفت که پس از اعلام شکایت شاکی، پرونده ای در مراکز قضایی تشکیل و مورد بررسی قرار گرفت. وی اضافه کرد: با بررسی شیوه سرقت و همچنین اثربرداری از محل سرقت و دیگر اسناد موجود، تصویر فرضی از جوان 35 ساله ای به دست آمد و مشخص شد او از سارقان سابقه دار است. درحالی که تحقیقات پلیس برای شناسایی محل اختفای سارق ادامه داشت، مدتی بعد شاکیان پرونده، دزد The Thief مذکور را داخل یک دستگاه خودروی ال 90 مشکی رنگ مشاهده کردند وبه تعقیب او پرداختند. آنان در همین حال موضوع را به پلیس 110 نیز اطلاع دادند و بدین ترتیب تعقیب و گریز به بولوار شهید فلاحی منطقه قاسم آباد کشید. این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: سارق که هنگام فرار Escape سلاح کلت کمری را بیرون کشیده بود، 2 گلوله به سمت خودروی شاکیان شلیک کرد که با گیرکردن گلوله سوم در سلاح ، شلیک های او متوقف شد. اما در همین حال کنترل فرمان از دستش خارج شد و خودرو به جدول حاشیه خیابان برخورد کرد. سارق جوان که دیگر نمی توانست خودروی مشکی رنگ را به حرکت درآورد پیاده پا به فرار گذاشت. سرهنگ رزمخواه گفت: این درحالی بود که خودروی گشت پلیس، منطقه مذکور را به محاصره خود درآورده بود. در نهایت سارق جوان با شلیک تیرهوایی و همکاری مردم در چنگ قانون Law گرفتار شد. وی خاطرنشان کرد: در بازرسی از خودرو البسه نظامی، چراغ گردان و یک قبضه کلت جنگی کشف شد و متهم به مقر انتظامی انتقال یافت. رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی یادآور شد با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و با صدور دستوری از سوی قاضی Judge حیدری (معاون دادستان مشهد) این پرونده به پلیس آگاهی خراسان رضوی ارسال شد و سارق سابقه دار در اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفت و به سرقت لوازم و تجهیزات پزشکی از داخل خودروی ریو اعتراف کرد. این مقام انتظامی افزود: با توجه به شگرد سارق ، احتمال انجام سرقت های دیگر توسط وی قوت گرفت و بدین ترتیب کارآگاهان با کسب دستورات ویژه قضایی، مخفیگاه وی را در بولوار توس مشهد بازرسی کردند که در نتیجه آن تعداد زیادی مدارک، انواع کارت های شناسایی و بانکی، لپ تاپ، گوشی های تلفن، تبلت، دوربین چشمی و فیلم برداری، یک کیلو زعفران، مانیتور خودرو، تفنگ بادی، فلش مموری ، دوربین مدار بسته،چادر مسافرتی، تعداد زیادی تمبرهای دادگستری، انواع آچار و ابزار و ... کشف و ضبط شد. سرهنگ رزمخواه افزود: به این ترتیب ، با راهنمایی های «قاضی حیدری» پرونده این سارق به طور ویژه در دستور کار قرار گرفت و گروهی از کارآگاهان با نظارت سرهنگ جوانبخت، عملیات دستگیری دیگر متهمان را آغاز کردند. چرا که بازجویی ها و بررسی اسناد و مدارک نشان می داد سارق دستگیر شده همدستانی دارد که با آن ها در زندان Prison آشنا شده است ، بنابراین به دستور معاون دادستان مشهد، این پرونده در شعبه 902 دادسرای عمومی و انقلاب مورد رسیدگی قرار گرفت و گروه ویژه کارآگاهان با کسب دستورات قضایی از قاضی «بازرگانی منش» و طی دو عملیات جداگانه موفق شدند 2 عضو دیگر این باند را نیز در مناطق صدمتری و در جاده قدیم قوچان دستگیر کنند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با اشاره به این که 2 تن از اعضای این باند معتاد Addicted هستند، به اعترافات متهمان اشاره کرد و گفت: یکی از سارقان خودروی ال 90 مشکی رنگ را درحالی با شکستن شیشه آن سرقت می کند که سوئیچ یدکی آن داخل داشبورد قرار داشت. او سپس خودرو را برای انجام سرقت وسایل دیگر داخل خودرو در اختیار جوان 35 ساله (سرکرده باند) قرار می دهد و این گونه آن ها از حدود 5 ماه قبل از دستگیری، سرقت های خود را در مناطق مختلف شهر آغاز می کنند.رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی تاکید کرد: 3 عضو این باند اگرچه در برخی از موارد خودروهایی مانند پژو 206 و پراید را مورد دستبرد قرار داده بودند اما در سرقت از خودروی ال 90 تبحر خاصی داشتند به طوری که طبق اعترافات خودشان به حدود 500 خودروی ال 90 دستبرد زده اند. سرهنگ رزمخواه در پایان با اشاره به این که اعضای این باند خودروهای پارک شده در مناطق خلوت را مورد سرقت قرار می دادند، تصریح کرد: مدیران خودروسازی کشور باید به ایمنی خودروها برای پیشگیری از سرقت توجه ویژه ای داشته باشند چرا که برخی از خودروها به دلیل ضعف موارد ایمنی به راحتی مورد دستبرد قرار می گیرد. وی افزود: تحقیقات کارآگاهان با هدایت سرهنگ جوانبخت (رئیس اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی) و سرپرستی کارآگاه طاهری (افسر پرونده) برای شناسایی دیگر عوامل مرتبط با اعضای این باند و کشف سرقت های احتمالی دیگر آن ها همچنان ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

سیدخلیل سجادپور

 اخبار مرتبط

ارسال نظر